Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Továbbtanulás külföldön?

Továbbtanulás külföldön?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Még csak 10. osztályos gimnazista vagyok,viszont egyre jobban elkezdett foglalkoztatni a továbbtanulás gondolata. Arra gondoltam hogy külföldön tanulnék tovább, Írországban vagy Dániában. Leginkább a bölcsészet érdekel, viszont nem tudom hogy arra megéri-e külföldre menni. Szóval a kérdésem: Megérné-e külföldön való tanulás?

2020. máj. 1. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó vagy nyelvekből, és szorgalmas vagy, megéri. Arra viszont készülj fel, hogy (pláne bölcsész szakon) kenned-vágnod kell a nyelvet, amin tanulsz.

Dániában egyébként kevés alapképzés indul angolul (azok is a tipikus business képzések általában), Írországban meg pont mivel angolul van az oktatás, nehéz bekerülni.

Esetleg megfontolhatnád, hogy mesterre mész ki. Mester az szinte mindenhol van angolul, ráadásul bőkezű ösztöndíjakat is adnak rá pl Németországban, Dániában.

Elhelyezkedés viszont kint sem könnyű bölcsészként. Ami miatt jobban megéri az az, hogy normális fizetést kapsz, amiből meg tudsz élni.

2020. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg lesz tartva az Educatio, én ajánlom, hogy nézz körbe ott is. Én két éve kaptam ott egy prospektust a dániai továbbtanulásról illetve akkor még az Egyesült Királyságról és lehet, hogy Írországról is hallottam ott egy s mást de Írországban nem vagyok biztos. Mindenesetre sok mindent meg kell vizsgálni a külföldi továbbtanulással kapcsolatban. Költségek, követelmények, hogy tudsz elhelyezkedni az adott diplomával vagy hogy ha úgy jön ki a lépés, akkor tudod e honosítani és itthon dolgozni vele. Esetleg nézz körül a Milestone és Engame oldalán is. Ők külföldi továbbtanulással foglalkoznak, én voltam az egyik előadásán, végül nem jártam hozzájuk de igazából csak anyagi okok miatt.
2020. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!