Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy angliai college-ban avagy...

Ibanez18 kérdése:

Egy angliai college-ban avagy online college-ban szerzett diplomák mit érnek magyarországon? Mire honosítják le? Level 3, level 5 és level 7-es szakmáim vannak.

Figyelt kérdés
2020. máj. 7. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Level 3 az sokminden lehet. Lehet A-level is, ami talán az emelt érettséginek felel meg, de vannak level 3-as szakmák is mindenféle területről. Szakácson és a fodrászon át a informatikus, könyvelő fogászati asszisztensen minden. Ezek általában BTEC szakok. Ha olyan Level 3-as szakot végzel aminek van egyetemi párja, akkor felvesznek egyetemre arra a területre, tehát a Level 3 majdnem minden esetben de az érettségivel egyenlő.


A Level 5 előtt el kell végezni a Level 4-et. Ezeknek szintje 1 éves, vagy akár közvetlen level 5-re is lehet menni osztatlanra, az 2 éves. (Vagy egyből alapképzésre ami 3 éves)


Level 4 HnC - Egyetem első éve,

Level 5 HnD - Egyetem második éve,

Level 6 BSc/Ba - Harmadik év, alapképzés, diplomát ad

Level 7 MSc/Ma - 1 éves az alapképzés után, mesterképzés, mesterdiplomát ad


A szintek egymásra épülnek, tehát lépcsőzni kell. Ha Level 7-et végeztél, akkor az azt jelenti hogy már volt előtte egy BSc/BA (régen főiskolai) diplomád.

2020. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


Én ezt csináltam, de elôtte nem lépcsôztem, hanem csak kifizettem és kész. Ez más kategória?

2020. máj. 11. 03:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja neem, ez teljesem más. Ez szerintem egy ilyen professional course, ami arra jó, hogy az önéletrajzba betegyük és látja a munkáltató, hogy tanulgatsz magadtól és nem porosodik be a tudásos.

Ez nem tudom milyen level 7 lehet, de ez talán még csak nem is államilag elismert.

A rendes oktatásban a level 7 az azt jelenti, hogy érettségivel lediplomázol, majd utána még mész mesterképzésre ami +1-2 év. Maga a mesterképzés a level 7.

Amit linkeltél, az szerintem a provider által megadott nehézségi szint lehet, amit ők rangsoroltak be maguktól, de ez teljesen más.

2020. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat! :)
2020. máj. 11. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!