Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért nem mennek a hallgatók...

Miért nem mennek a hallgatók Erasmusra?

Figyelt kérdés
2020. máj. 9. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Mennek
2020. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Én most jöttem haza onnan (kettétörve az egészet).

Alapvetően azért, mert a BSc 3 éve annyira zsúfolt, hogy aki kimegy, az automatikusan csúszik, mert csak elméletben fogadják el a tárgyakat. Mivel nehéz a szak, ezért Erasmus nélkül is csúszik a szakon tanulók többsége, utána meg átvágnak fizetősre.

MSc-n (nálunk 2 év) meg az első 1,5 év a zsúfolt (bár sokkal kevésbé mint a BSc), de itt is megcsúszol, ha ekkor szeretnél kimenni.

Az utolsó félév szinte üres (1-2 tárgy), de a szakdolgozatodnak a saját kutatásodból kell állnia, emiatt van fenntartva az extra idő. Ha kimész Erasmusra, akkor nem tudsz kutatni = nincs diplomád. Ha PhD-ra akarsz jelentkezni, akkor megint évet vesztesz.


Én felvettem 17 db tantárgyat még a 2. félévemben (MSc) + a BSc végén már elkezdtem a kutatást, így tudtam csak összehozni ezt a félévet (szakmai gyakorlat).

2020. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik része az, amit a kettes írt. Fennáll a csúszás veszélye, amit alapvetően mindenki szeretne elkerülni, pláne aki mondjuk önköltséges képzésen van, vagy mondjuk nagyon szeretne továbbtanulni és nem akarja vesztegetni az idejét. Vagy úgy alapvetően senki sem szeretne kicsúszni a meghatározott képzési időből, és ráhúzni plusz egy félévet. Nagyon bizonytalan, hogy hogyan tudod felvenni a tárgyaidat, tudod-e teljesíteni őket, mennyit tudsz elfogadtatni stb., stb. és ez egy elég nagy visszatartó erő. A tanárok sem feltétlenül partnerek és rugalmasak a megoldások tekintetében, ami tovább nehezíti a helyzetet. Vannak olyan szakok, ahol pl. év közben is van kötelező gyakorlat. Valamint az a 3 alapképzés sem sok abból a szempontból, hogy pl. az utolsó évben az ember már inkább a szakdolgozatra koncentrál, előtte való évben pedig szakosodik, tehát ebben is egyetértek, hogy elég zsúfolt.

A másik pedig az anyagiak. Ugyan jár ösztöndíj, azonban az esetek nagy százalékában az nem fedezi a hallgató költségeit és nem mindenki tudja megengedni magának, hogy egy külföldi országban fizesse a lakbért, közlekedés stb. stb. Most már van külön diákhitel is, de erre hadd ne mondjak semmit.

Én is nagyon szerettem volna részt venni valamilyen külföldi mobilitási programban, mert nyelvszakos vagyok, több nyelvet is beszélek, érdekelnek a kultúrák, szerintem nagyon jó élmény és tapasztalat lehet, sosem töltöttem még hosszabb időt egyedül egy külföldi országban. Lett is volna rá lehetőségem, csomó európai országba, de akár Ázsiába vagy Amerikába is mehettem volna az egyetem kapcsolatai révén. Ugyanakkor az előbb említett két tényező volt az, ami miatt nem tudtam. Szerintem a nyári egyetmekre, nyári nyelvtanfolyamokra vagy önkéntes lehetőségekre esetleg szakmai gyakorlatokra sokkal nagyobb igény lenne és jobban ki is tudnák használni a hallgatók ezeket a lehetőségeket. Viszont sajnos ezekből sokkal kevesebb van, pláne amik még támogatottak is és az időtartama is jól passzol a vizsgaidőszakhoz és az évkezdéshez.

2020. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!