Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Akik nem mentetek Erasmusra!...

Akik nem mentetek Erasmusra! Megbántátok vagy nem?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, aki nem ment ki külföldre félévre Erasmus programmal? Miért döntöttetek így? Megbántátok vagy nem?

Tudom, hogy vannak más ösztöndíjprogramok is de most konkrétan a fél éves Erasmus érdekel.

Szóval az is válaszolhat, aki egyáltalán nem volt sehol ösztöndíjjal de az is, aki mondjuk valami rövid tanulmányúton vagy szakmai gyakorlaton vagy valamin volt 1-2 hónapot de félévet sehol.


Én pár hetet, egy hónapot vagy 2 hónapot elképzelhetőnek tartok de ahhoz, hogy egy félévet legyek kint, nem annyira van kedvem. Pontosabban néha úgy érzem, jobban mennék de néha meg nem vágyom ilyen hosszú időre.


2019. szept. 1. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó lett volna ha tudok menni, szívesen részt vettem volna a programban, de annyira nem bánom. Csúszva végeztem volna, ami így plusz egy szemeszter visszafizetendő diákhitel lenne valamint az anyagi hátterem se volt meg hozzá.
2019. szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudok tisztán válaszolni erre. A BSC képzésem 4-5. félévében kicsit bántam, hogy meg se próbáltam, de mivel utána már az lebegett a szemem előtt, hogy a mesterszakot külföldön csinálom (amit meg is tettem) elkezdett nem zavarni.


Az a 'baj' az Erasmussal, hogy ma már nem ad olyan sokat. 5-10 éve csak a krémek krémje tudta kihasználni a programot, azaz ha Erasmuson voltál, az a CV-ben szinte már azt mutatta, hogy igen, te vagy a Jani. Ma már full átlagos vagy az alatti tanulmányi eredményekkel ki tudsz menni, így kevésbé ad szakmai boost-ot.


Ma az Erasmus inkább már 'csak' kaland. Ami persze nem rossz, de nekem nem ért annyit, hogy emiatt valószínűleg halasszak fél évet alapszakon.


Tudom, hogy sokan azt mondják még, hogy "hát de az megmutatja, hogy mennyire talpraesett vagy és feltalálod magad", de szerintem ez sem teljesen igaz, mivel a legtöbb programban végig fogják a kezed és úgy kísérnek. Annyi a kihívás, hogy egy számodra ismeretlen helyen vagy, és idegen nyelven tanulsz (az esetek nagy részében random szabvál) tárgyakat. Akkor már inkább sajnálom azt, hogy nem mentem amerikai tábori munkára az alapszakos nyaraim alatt

2019. szept. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!