Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van esélyem bekerülni a...

Van esélyem bekerülni a HARVARD-ra, Magyarországról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Előre is kérek mindenkit aki csak lehurrogni jön, hogy legyen kedves, mert lehet, hogy számodra butaság de nekem ez az álmom.

Nyolcadikos vagyok, egy erős de átlagos gimnáziumba jelentkeztem. Van már nyelvvizsgám angolból és franciából és szeretném ezt még magasabb szintre fejleszteni. Kitűnő vagyok, és saját elképzeléseim vannak a jövővel kapcsolatban. (úgy tudom hogy a különös ambíciók fontosak). Az a kérdésem hogy van e esélyem bekerülni, ha a családom nem dús gazdag? (tudok az ösztöndíjról)



#Harvard #Yale #Külföldi taníttatás
2020. máj. 19. 15:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%
En sok sikert kivanok neked! Nem tudom milyen szakra mennel. Milyen szakra mennel? En orvosira jarok kulfoldon, igaz a top 100-as listan a 100-as kozelit az en egyetemem helyezese es "csak" Europan belul van, de azt el tudom mondani, hogy nekem konkretan el se fogadtak a magyar erettsegit, ujra el kellett vegeznem itt is a gimnaziumot, ilyen szinten 0 a magyar erettsegi erteke. Erre keszulj fel. En a helyedben tuti kimennek es 11-12. osztalyt mar ott vegeznem, ha oda nem vesznek at, akkor 9-10. osztaly. Ha tenyleg ez az almod,bele kell ferjen.
2020. máj. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet könnyebb lenne, ha elvégeznél egy alapszakot itthon vagy más európai egyetemen és ezt követően a mesterképzésre jelentkeznél csak az USA-ba. Az egyetemen azért már lehet bizonyítani egy jó kutatással, OTDK versenyeredménnyel, szakmai tapasztalattal, kapcsolati hálókkal (ebből fakadó ajánlólevelekkel) amivel már felvehetnek egy elit egyetemre akár.

Amúgy ezeken a helyeken a felvételi nem csak a képességeiden múlik. Sokakat a családjuk miatt vesznek fel, mert a szülei is odajártak vagy mert a család adományozott egy új épületet az egyetemnek. Igy aztán még kevesebb hely jut azoknak, akik a tehetségükkel akarnak bekerülni, az pedig alapvető, hogy mindenki kitűnő és nagyon ott akar tanulni, ezen felül kell produkálni valamit. Rengeteget számítanak a felvételi esszéid, azokon rengeteget kell majd dolgoznod. Valami kreatívat és egyedit kell alkotni, amiben meggyőzöd őket, hogy szenvedélyesen imádsz valami területet, amiről azt gondolod, hogy ott kaphatnád a legjobb oktatást. Szerintem ha arról áradozol nekik, hogy mindig is a Harvardon akartál tanulni, akkor az mindenképp negatívum.

És nem akarlak lebeszélni róla, de amerikába egyetemre járni hatalmas adóssággal fog járni. Nyugat- és Észak-Európa tele van ingyenes vagy megfizethető egyetemekkel, ahol fantasztikus képzésben lehet részed.

2020. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

'Amúgy ezeken a helyeken a felvételi nem csak a képességeiden múlik.'


A felvételi?! A bennmaradás és teljesítés is teljesen a leírtaktól függ. Levonhatjuk a tanulságot: felszínes világot élünk, ahol senki és senki sem az aminek látszik.

2020. máj. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%
Mikor voltam nyiltnapon a 8.kerületi Vörösmartyba ott mondtak hogy volt olyan gyerek aki bekerült az Oxfordra. Szoval szerintem nem lehetetlen
2020. máj. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%

jó, de mondjuk az oxford itt van a kontinensen, éppen nemrégig még eu tag is volt, az usa kicsit más tészta...

nem kell hisztizni hármas, nem irigykedünk a kölyökre, csak leírjuk a realitásokat, hiszen azért jött ide. szóval persze igen legyen ez az álmod, de legyen egy tucat b-terved is, mert kelleni fog. amúgy ja, az európai egyetemen ba és onnan ma nem játszik?

plusz: van rokonod kinn?

2020. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem hisztiztem. Hanem picit próbáltam őt biztatni mert inkább csak elnyomják az emberek más tervét, hogy még véletlenül se sikerüljön neki több, mint nekünk. Ez megnyilvánult a lepontozásokban is. Irigység, az van bőven ebben az országban. Ha már valaki picit is többet tenne le az asztalra mint te, az "tuti nem fog sikerülni."
2020. máj. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Nagyon köszönöm a bíztatóknak is, és a válaszolóknak is. 15/6-os kérdésére, az egyik másod-unokatestvérem ott tanul, a Harvardon. És Amerikában él a családom nagyrésze.
2020. máj. 31. 21:21
 18/18 anonim ***** válasza:
akkor az már egy fokkal jobb, mintha abszolút semmi kötődésed nem lenne az országhoz és úgy akarnál beslattyogni (mert azt nagyon nem szeretik). akkor viszont nem tudom melyik válaszadó írta, akár a gimit is befejezhetnéd náluk, az hátha tovább növelné az esélyeidet.
2020. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!