Érettségi külföldön?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy Ausztriába/Németországban le tudnék e érettségizni levelezőn vagy estin? (természetesen magyarul). Jelenleg nem járok iskolába, viszont mindenképp szeretnék érettségit, és később főiskolára menni. De mindenképp ki akarok menni dolgozni. Kint félre rakok, itthon elkoltom. Van ilyen tanulási lehetőség külföldön? Vagy esélytelen? Nagyon szépen megkoszonnem a válaszokat 🙏sokat segítene. (nyelvtani hibákért elnézést)

2020. máj. 31. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jóska, miért nem jó itthon érettségizni? Vagy ezt hogy gondoltad? Költözz határ mellé, ott talán.
2020. máj. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, vicces a nevem tudom 😅de tisztázzuk LÁNY vagyok, és JOSKANAK hívják a cicámat.

Mert nincs időm 🤷‍♀️. Fel akarom építeni az életemet, de mindenhez pénz kell. Külföldön szeretnék munkát vállalni mihamarabb. Ez az én saját véleményem,döntésem. Nyilván nem egyformán gondolkodunk. De azért várom még a válaszokat😐😁

2020. máj. 31. 23:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk ha bécsen vagy környékén dolgozol, és sopronban vagy győrben jársz estire, az megoldhatónak tűnik. de pl. berlin-miskolc távlatban nem ajánlanám.

de ha tudsz németül, miért nem kinn érettségizel, ha meg nem tudsz, mért nem ülsz meg a fenekeden és dolgozol magyarországon?

2020. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én kint lakom és igazából fogalmam sincs hogy ezt hogy akarod megvalósítani:D

Van több lehetőséged pl

ki jössz egy közvetítőn keresztül és dolgozol

vagy valakivel összefogsz aki már kint van illetve tudja mit kell elintézni(mert akad pár dolog) és munka mellett megpróbálsz valamilyen képzést végezni de ezt mind nemetbe

és ha utána akarsz - szerintem megéri- egy Ausbildungot csinálsz- mert itt az mindenkinek van. Úgy hogy nincs itt iskolád nem lesz rögtön jó munkahelyed lényegtelen mennyire jól tudsz németül ugyanis majdnem az összes közvetítőiroda egy gyárba fog téged elhelyezni.

Én támogatom hogy gyere ki (ez nem azt jelenti, hogy én nem szeretem Magyarországot!) de minek jössz ki és mész vissza? Ha ez azért lenne mert nem jön össze vagy valami Okés, de az hogy rögtön ez a terved. :/ így csak neked lesz rosszabb, ha tényleg azért akarsz itt pénzt keresni hogy aztán visszamenj és elköltsd nem éri meg neki indulni :/

2020. jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!