Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Közgazdasági/üzleti területen...

Közgazdasági/üzleti területen mennyire számít honnan van a diploma?

Figyelt kérdés

Mennyire van különbség mondjuk ezek között.

Pl Bécsben a Wirtschaftsuniversität Wien.

Budapesten Corvinus vagy BGE.

Esetleg Milton Friedman Egyetem vagy Edutus Egyetem.

Vagy mondjuk vidékről a Miskolci Egyetem vagy a Nyíregyházi Egyetem.


Lenne-e különbség a később budapesti elhelyezkedési lehetőségek között érdemben?


(Csak mert manapság sokszor hallani, hogy az egyetem egy nagy nulla és semmit nem számít. Későbbi munkatapasztalat számít.)



2020. jún. 12. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is számít. Vidéken gazdasági szakra kb. Semmi értelme.
2020. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Vidéken gazdasági szakra akkor, ha ott akarsz maradni.

A bécsi egyetemnek nagyobb neve van, mint a hazaiaknak.

Budapesten inkább ne nézz olyanokat mint a Milton Friedman vagy az Edutus mert még a többi egyetemista szerinte is gázak azok. A munkaerőpiacon jelenleg a Corvinust becsülik meg leginkább, de ennek egy része az, hogy ott a közösség is olyan, hogy eléggé bátorítanak arra, hogy csatlakozz egy szakkollégiumhoz/diákszervezethez így sokkal könnyebben tudsz kapcsoalti hálót kialakítani és valamiféle szakmai gyakorlatot szerezni. Persze szakkolik és diákszervezetek más egyetemeken is vannak, de a Corvinuson sokkal magasabb számban.

Azt azért nem mondanám, hogy a papír itt nem számít semmit sem. A gazdaság legtöbb ága tényleg olyan, hogy beletanulhatsz ahogy csinálod, illetve nem csak gazdaságis diplomával lehet elmenni néhány gazdaságis pozícióba. Viszont nyilván ha van két ember akiknek kb. ugyanolyan szintű tapasztalata van, akkor inkább azt fogják felvenni, akinek papír is igazolja, hogy ért a vállalatműködtetés különböző területeihez is valamelyest, és képes tanulni.

Gazdasgi egyetem mellett nem nehéz gyakorlatot szerezni, egyrészt mert sok helyen szívesen várják a gyakornokokat/diákmunkásokat, másrészt pedig nem olyan nagy a leterheltség, hogy ne lehessen mellé bevállalni diákmunkát.


Ha most gondolkozol a jelentkezésen, és Budapest tervben van, akkor nem féltétlenül ajánlom viszont a Corvinust, mert éppen szétverik az egész rendszert és még senki sem látja, hogy működőképes-e az egyetem. Az ELTE Gazdasági intézete szépen fejlődik, oda elvileg sok BME GTK-s tanár átment, és nagyon sokan akik a Corvinuson szereztek alapdiplomát inkább az ELTE-re mennek mesterre.

2020. jún. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!