Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy pénzügyi területen végzett...

Egy pénzügyi területen végzett személy (diploma), hogy lehet munkanélküli (pl. közgazdász)?

Figyelt kérdés
Szóval miért nem használja fel a pénzügyi tudását? Miért nem fektet be stb.?
2014. márc. 1. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Ha nincs pénze "csak" egy végzettsége akkor mégis mit fektessen be?


Meg az, hogy valaki frissen közgazdászként végzett még nem sokat ér valós tapasztalat illetve a piac ismerete nélkül. A sikeres befektetéseknél pedig kulcskérdés a felhasznált piaci szektor maximális és naprakész ismerete.

2014. márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolom aki ilyen területre megy az folyamatosan képzi magát mint pl. egy programozó, munkát vállal közben stb. stb. Lényegében azt feltételezem, hogy van sütni valója és átlátja a pénzügyi piacot, tudja, hogy kell tőkét előteremteni stb.
2014. márc. 1. 18:22
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Rosszul feltételezed....


Tőkét meg nem lehet "teremteni".

2014. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az egyik ok, hogy sok frissen végzett, azt gondolja, hogy mindenhol tárt karokkal várnak rá, és tapasztalat hijján nem alkalmazzák, ezért egy ideig porfára esnek. (Ez más szakmákra is igaz.)

A másik, hogy néhányan úgy tanulnak, hogy csak a vizsgáig bemagolják az anyagot, de a szakmához ténylegesen nem értenek. Nekem is pénzügyi diplomám az egyik, de nem szívesen helyzekednék el azon a téren, mert erős hiányosságaim vannak. Vagy, ha mégis pénzügyi területre mennék, akkor először egy alacsonyabb beosztást pályáznék meg, ahol megtanulhatnám az alapokat.

2014. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A közgazdász nem csak pénzügyet tanul, engem pl jobban vonzott benne a számviteli rész.
2014. márc. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Corvinus g-karon végzett ismerősömnek nemrég én mutattam meg, hogy kell eredménylevezetést csinálni, aztán meg el kellett neki magyarázni, hogy mit jelent az állóeszköz, az aktíva és a passzíva. Na, nem lepődöm meg, hogy neki nincs ezen a területen állása.
2014. márc. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, hogy aki gazdasági szakra megy azt érdekli az az irány, de ezek szerint nem feltétlen.
2014. márc. 2. 19:28
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Aki gazdasági szakokra mennek, szerintem 90%-a azzal sincs tisztában pontosan mi ez a terület, illetve egyáltalán nem érdekli őket szakmailag. Csak "menő" lett ilyen területre menni, mert sokan naivan azt feltételezik, hogy ez garancia a jó keresetre.

A legtöbben, ahogy én tapasztaltam a mélyebb szakmai háttérrel egyáltalán nincsenek tisztában, csak a felszínes praktikus dolgokat tudják esetleg.

2014. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!