Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen ösztöndíjak vannak...

Milyen ösztöndíjak vannak külföldi egyetemeknél a teljes alapképzés elvégzésére?

Figyelt kérdés

Régi álmom az, hogy külföldön tanulhassak, viszont az anyagi helyzetünk ezt nem teszi lehetővé.

Mivel nem Magyarországon képzelem el a jövőmet, de konkrét hely még nincs, bármi szóba jöhet. A nyelv nem akadály, nagyon könnyen tanulok nyelveket, és legfeljebb kihagyok majd egy évet, hogy középfokra felvigyem.

Olyan ösztöndíjakat keresek, amivel viszonylag kevés pénzért, esetleg ingyen tanulhatok. Nem számít, hogy neves egyetem-e, vagy sem, egyedül az, hogy legyen ilyen ösztöndíj lehetősége. Tudom, hogy a lakhatást és a mindennapi költségeket nagy valószínűséggel így is fizetni kéne, de az mégis sokkal kevesebb mint a sokszor milliós tandíj.

Kérem, mondjatok nekem ilyeneket.

Előre is köszönöm a segítséget!



2020. júl. 3. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Ausztriában ingyenesek a német nyelvű képzések.
2020. júl. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hollandiában és Dániában is ingyenes az egyetem, nézz körül ottani egyetemek weboldalain.
2020. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Dániában ingyenesek a képzések, rengeteg van angolul, sőt, ha munkát is vállalsz az egyetem mellett, akkor jogosult vagy havi több mint 200 000 Ft ra, bár elég macerás az elintézni.
2020. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Finnországban tanulok, ingyenes a képzés és az állam támogatja a mindennapi megélhetésemet.
2020. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!