Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megoldható hogy 3 hónapig...

Megoldható hogy 3 hónapig Angliába tanuljak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok (most leszek 11.-es a gimnáziumba) és kaptam egy lehetőséget, hogy 3 hónapig Angliába tanulhassak egy ismerősömnél. Ha újra bevezetik a karantént, akkor onnan is tudok tanulni, de ha nem át kell jelentkezni erre az időszakra egy angliai suliba vagy magántanulóként kell otthon felkészüljek, esetleg van más alternatíva is? Ezen kívül 3 hónapra kell vízum, biztosítás vagy bármilyen más papír?

#külföldi oktatás #koronavírus #Kiskorú kiutazása
2020. júl. 19. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem, bocsi. Milyen lehetőség ez, hogy nem azzal kell kezdeni, hogy beiratkozol egy ottani intézménybe?

Vagy arról van szó, hogy itthon 3 hónapra magántanuló leszel? Mert azt (már ha megkapod a magántanulói státuszt, ezt is szigorították) akkor a karantén alatt is tudod folytatni, magadtól kell felkészülnöd, karantén esetén a vizsgák is valószínűleg elektronikusan lesznek megtartva. Vagy ha nem, akkor viszont sajnos haza kell jönnöd és 2 hét karantén, úgy kalkulálj.

2020. júl. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

A magyar sulit semmiképp se hagyd félbe, mert az egész évet újra kell majd járnod.

Ha csak 3 hónapról van szó és mindenképp vissza is jössz, akkor a magántanulói státusz lenne a legjobb megoldás.

Angliában nem lenne gond a becsatlakozásnál, mivel High School-ban kor szerint osztanak be osztályba úgyis, megbukni meg nem lehet. Viszont macera, hogy 16 éves vagy, mert Angliában ilyenkor írják a GCSE-t és tanulnak tovább A levelre vagy BTEC-re College-ba, ahol követelmény a GCSE és annak meghatározott jegyei.


Megvan már a hely ahova mennél? Milyen szakra tekintenél be 3 hónapra? Vagy hogy sikerül lebonyolítani?

2020. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ezt pontosan hogyan lehet megoldani? 3 hónap után visszajönnék Magyarországra és itt folytatnám továbba sulit.
2020. júl. 19. 21:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Magántanulói státuszt kell kérni az igazgatótól. Most már alapos indok szükséges hozzá, ès igazából nem vagyok benne biztos, hogy egy ilyen se füle-se farka tervre igent fog mondani. Pontosan meg kellene ezt tervezni, szervezni és mindenekelőtt év elején megkérdezni, hogy egyáltalán lehetséges-e ez. Az nem jó, ha innen informálódsz, mert bárki írhat bármit és a sulidat sem ismerjük, ami biztos, az az, hogy a magántanulóságot már nem olyan egyszerű kérvényezni, mint régen. Ezt most nem beléd kötésnek szántam, ha annak tűnik, elnézést.

Folyamatosan kell tanulnod a kintléted alatt is, mert le kell vizsgáznod az anyagból, ha a 3 hónap kiesés miatt pl nem lesz elég jegyed, amiből le tudnak zárni félévkor vagy év végén.

2020. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!