Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetem Angliában: pénzügyileg...

Egyetem Angliában: pénzügyileg megoldható?

Figyelt kérdés

A tandíjat diákhitellel meg lehet oldani. Ez nem kérdés. A megélhetésért viszont még így is kell dolgozni.

Van valaki itt, aki érettségi után rögtön kezdett Angliában úgy egyetemet, hogy teljesen önerőből próbálta fenntartani magát? Milyen munkát kapott illetve elég volt-e egy héten mondjuk három napot (A többi mindenképpen kell a tanulásra) dolgozni ahhoz, hogy a lakhatást fizethesse, élelmet vehessen, közlekedni tudjon stb.

Főleg tapasztalatokra, másodsorban véleményekre lennék kíváncsi. Köszönöm


2019. jún. 22. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Skóciában ingyenes a felsőoktatás és adnak hitelt lakhatásra
2019. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

A legtöbb egyetemen 3, max 4 napot van tanítás. Első évben számoljunk heti 3 nappal. Vagyis ha a hétvégét beleszámoljuk akkor heti 4 teljes napot le tudsz dolgozni. Legyen az éttermi munka, gyári munka, kertészet stb, számoljunk 7 fontos órabérrel, 8 órában. Vagyis napi 56 fontra jönnél ki, vagyis ha heti 4 napot tudod tartani, akkor durván 200 fontot kereshetsz 1 héten. De ne feledd, nem mindenhol van vasárnapi munka, szóval olyan helyet kell keress.


Ha az egyetem által kínált accommodation-ökben/koleszokban laksz, akkor a lakhatás mindenféle számlával magába foglalva 100 font körül lesz. Általában még internet is van bekötve. A kolesz ára függ a várostól is, de szerintem a heti 100 font átlagosnak mondható. (Mondjuk nálunk vidéken 80 körül vannak.)

A koleszokat úgy kell elképzelni, hogy általában tömblakások, de nagyon igényesek. Egy lakásban többen vagytok, de tudtommal külön szobája van mindenkinek. De a higénia az tényleg jó, hotel szintű a berendezések/bútorok stb.


Szóval heti 100 font a lakhatás, és ha minden jól megy, olyan 200 körül keresel hetibe. (Ha megvan a 4 nap)

100 fontod marad minden másra. A kaja szerintem 50-ből bőségesen megoldható 1 főre, de inkább felfele kerekítsünk. (Egyébként szerintem 30-ból is megoldható hacsak nem éttermekben akarsz enni.)

Marad 50-ed úgy, hogy már ettél is és a lakhatás is le van tudva a hétre.

A heti buszbérlet a megyére nagyjából £15-20, szintén függ a várostól/megyétől, de szerintem nem drágább ettől. Ha van metro card-od 25 év alattiaknak szóló, akkor kapsz mindenhova 25% kedvezményt azt hiszem. De ha közel az egyetem, mondjuk 2-3km-en belül, oda busz nem kell, simán legyalogolható.


Szóval marad 30-ad ha utazni is akarsz. Azt vagy félreteszed, vagy esténként elszórakozod. Ha gyűjtöd, akkor még a ruhákat is meg tudod magad oldani a keresetből. Idővel.

+Számoljuk az ósztöndíjakat. Amikor Student Finance-ra jelentkezel, jelöld be az utolsó lapon, hogy megoszthatják más szervezetekkel az adataidat. Ha megosztják, nagy valószínűséggel átpasszolják az adataidat az EU bursary-nek. Szóval majd Augusztusban jön egy email, hogy töltsd ki a lapot és postázd be. Ez tudtommal egy évben egyszeri 500 fontos ösztöndíj.

+Amit a sulid ad. Szerintem ott is lehet számítani egy egyszeri 500 fontra évente, amit lehet elosztanak neked és mondjuk 2 havonta küldik ki.


Ha megkapod ezeket az ösztöndíjakat, akkor lépést tudsz tartani a technológiával is, és tudod majd újítani a készülékeidet, mondjuk a mobilod vagy a laptopod. Egy számítógép/laptop elengedhetetlen az angol egyetemeknél, mert otthon sok dolgod lesz szemeszterek végefele.


+Pro tips:

-Vegyél egy Lebara sim kártyát. Havonta feltöltöd 10 fonttal, aktiválod a csomagot és kapsz 4gb internetet és 100 perc lebeszélhetőséget egész Európába.

-Ha nem találsz magad munkát, regisztrálj be eg, munkaközvetítőhöz. Csak besétálsz és kérsz egy reg. lapot. Ott bejelölöd, hogy suli mellett dolgoznál és csak ezeken a napokon stb. Majd ők kiközvetítenek oda ahova kellesz, sokszor az utazást is állják. Minimálbért ők is megadják.

Egyetem első/második év elvégezte előtt ne nagyon számíts arra, hogy mondjuk a szakoddal azonos területen dolgozol. Eleinte muszáj lesz bevállalnod mindenféle munkát.

2019. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok. Ja amit az #1 ír, az szintén igaz Angliára is. Viszont a maintenance loan tudtommal csak akkor jár ha már legalább 3 évet kint éltél az UK-ban. (Szóval mesterképzés mellett jó lesz)

Azt hiszem max 10 ezer fontot kapsz majd egy évre ha elfogadnak, és majd a diákhitelhez csapnak +6% törlesztőt. Szóval így majd a 25 ezres évi fizetésed feletti összeg 15%-át vonják majd le ha igénybe veszed a lakhatási kölcsönt.

2019. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Hát szerintem rémes ötlet hitelre alapozni mindent.

Ha ennyire Angliába akarsz menni, akkor végezz el egy egyetemet, aztán menj.

2019. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 Az angol diákhitel kissé más. Olyan kedvező, hogy még az sem fizeti ki a 9 ezer fontot évente az egyetemnek ha fél zsebből kicsapja. Nem éri meg ilyen feltételek mellett a saját pénzeden tanulni.

A feltételek hosszúak, de úgy képzeld el az egészet, hogy havonta keresel Angliában 800 ezer forintot (400 ezer forint a minimálbér), a diákhitel törlesztő meg alig üti meg a 8 ezer forintot havonta. Nagyjából így jönnek ki az arányok, ráadásul úgy fizeted a törlesztőt, hogy a munkáltatód levonja mint az adókat is. Szinte észre sem veszed. Ráadásul 30 év után elévül az egész, de ami a mégviccesebb, hogy egy árva pengőt sem kell fizetned ha nincs munkád. Sőt, csak akkor kell elkezdened fizetned ha évente legalább 25 ezer fontot keresel. És a 25 ezer font feletti összeg 9%-át fizeted ki mint törlesztőt.

Mondjuk a maintenance loan-t én már nem venném fel. Igaz csak +6% a 9 mellé, de akkor is.

2019. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elképesztően jó tanácsokat kaptam, nagyon szépen köszönöm! Arra számítottam, hogy majd valaki közli az ismerősének angliai egyetemvégzésének sikerességét, ehhez képest még pro tippeket is látok. Elképesztően hálás vagyok, rengeteget változtatott most ez a pár sor a nézeteimen, sokkal reálisabbá és körvonalazottabbá váltak a céljaim. Köszönöm szépen! :)
2019. jún. 24. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Örülök hogy segíthettem :)

Ha van még bármi kérdésed az angol egyetemekkel/megélhetéssel kapcsolatban, akkor nyugodtan dobj egy privátot.


Például nem említettem még, de érdemes kiemelni a The Open University-t. Távoktatási egyetem, 100% online, ráadásul nem muszáj Angliában élned, csak addig amíg megigényled a diákhitelt. Ugyanúgy 3 év az alapképzés, de mellette full time-ban dolgozhatsz bárhol. Viszont ugye nekik tudtommal nincs koleszuk, így az rád hárul. Én B tervnek ezt is fontolgatnám ha esetleg nem jön be egy full-time, nappali angol egyetem, ráadásul nincsenek érettségi követelmények. Vagy gondolhatsz egyet és haza ugorhatsz a családhoz az év hátralevő részére.

(Viszont ezzel nekem nincs személyes tapasztalatom, így csak B tervnek ajánlanám nappali egyetem után)

2019. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kerdezz rá itt.

[link]

2019. júl. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!