Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az Egyesult Kiralysagbol...

Az Egyesult Kiralysagbol szeretnenk hazakoltozni mikor a lanyunk befejezi az altalanos iskolat. Mivel itt 12 evesen vegeznek, otthon ugye altalanos iskolaban kell foltatnia a tanulmanyait?

Figyelt kérdés
Illetve volt-e aki igy tett, es esetleg megbanta, hogy magyar iskolaba atvittek a gyereket?
2020. júl. 28. 17:38
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Hányadikas jelenleg?

Nem az életkor,hanem az osztály számít.

2020. júl. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
67%

Tudom nem ez a kérdés, de én nem költöznek haza a helyetekben.

De amúgy igen általános iskolában folytatná a tanulmányait. 12 évesen most menne a 6. osztályba.

2020. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Meg csak Year 4, de ugye tervezgetjuk, gondolkozunk mi legyen.

Year 6 lesz, mikor vegeznek,12 eves es utana kozepiskola.

Otthon ugye 8 osztaly van.

2020. júl. 28. 17:57
 4/38 A kérdező kommentje:

#2

Nagyon-nagyon gondolkozunk meg rajta, valoszinu csak a kozepiskolara, esetleg kozepiskola-egyetem idoszakra mennenk haza, ha esetleg e melett dontunk is.

Itt eleg eroszakosak a gyerekek, gyakoriak a durva bantalmazasi ugyek, keselesek, drogok, es a kozepiskola itt 12-16 ev korig van. Nem szivesen engednenk tomegkozlekedni se. Viszont en igy nem tudok teljes allasban dolgozni, amig nem vegez, mert en hozom-viszem.

2020. júl. 28. 18:03
 5/38 anonim ***** válasza:
39%

Ez MO-on legalább ennyire rossz, ott is az eröszakosság napirenden van, a tömegközlekedés kifejezetten problémás egy gyereknek, emellett még a képzés is jóval alacsonyabb szinten van, mint a UK-ban.

Én biztos nem tenném tönkre ezzek a gyerek lehetöségeit, föleg, hogy semmi elönye sem lenne belöle.


Másrészt ha eddig angolul tanult, akkor legalább egy vagy két évet veszít, mire megtanulja a szaktárgyak kifejezéseit magyarul, külön be kell pótolnia a hiányzó magyar és történelem anyagokat, rengeteg idöt veszít vele értelmetlenül.

2020. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Koszonom #5.

Nagyon megdobbentem. Nem gondoltam, hogy otthon is ennyire rossz a helyzet. 3-4 evente megyunk csak haza, 1-2 hetre, nekem meg mindig olyannak tunik akkor, mint mikor kijottunk.

Angliaban viszont egyre durvul a helyzet. Bar ezek szerint akkor Magyarorszagon is...

2020. júl. 28. 18:18
 7/38 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy rossz ennyire, egyszerűen le akarnak beszélni a hazaköltözésről.

Természetesen vannak ilyen iskolák, helyek, de egyáltalán nem az átlag, hanem a legalja.

2020. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
73%

Ne halgass az ötösre!

Eddig se volt különösebben nagy erőszak az iskolákban (persze vannak problémásabb sulik, de ezekben is lesznek mar iskola őrök).

2020. júl. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom,hogy milyen a helyzet ott ahol éltek,azt sem tudom,hogy 5ös hol lakik de elmondom,én mit tapasztalok. Egy nagyobb megyeszékhelyen élek én itt még olyanról nem hallottam,hogy nagy gáz lett volna bármelyik iskolában. Nyilván vannak problémásabb iskolák(egyes szakközépiskolák)de azért az se az a nagyon durva kategória,attól távol áll. Az egéaznek az a titka,hogy jó általános/középiskolába írasd be,ne az olyanba ahol kb csak nemzetiségiek vannak


Itt a tömegközlekedés is jó,nem szokott probléma lenni.


Gondold át a gyerkőccel együtt,hogy biztos haza szeretnétek-e jönni hisz nagy váltás és a rendszer sem ugyanaz.

Nézegessetek iskolákat a környéken(ahova jönni szeretnétek) az is segíthet a döntésben.


(A legtöbb magyar híres arról,hogy szereti lekicsinyíteni Magyarországot és már-már afrikai országokhoz hasonlítják és fogalmuk sincs hány afrikai ember mit meg nem tenne azérr,ha ilyen országban élhetne,de nyilván csak a rosszat kell látni mindenben. Nem kell mindent elhinni az ilyen embereknek)

2020. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnek a lánya hazaköltözött a nagymamájához 13 évesen. Szintfelmérőt kellett írnia a suliban, így a 7. osztályba került. De csak úgy, hogy 7.-ben rendesen járt az órákra, de mellette tanulta az 5-6.-os anyagot is, mert osztályozó vizsgát kellett tennie. Tehát mikor a 7. félév volt, akkor vizsgázott 5.-ből, évvégen, meg 6-7.-ből. Nyolcadikat rendesen járta. Tulajdonképpen 2 év alatt végzett el 4 évet. De mivel más az oktatás Angliában, mást és máshogy tanulnak, s nem felel meg a magyarországi feltételeknek, így kénytelen volt...
2020. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!