Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan működik a német egyetem...

Hogyan működik a német egyetemi rendszer? Van lehetőségem a már otthon elkezdett tanulmányokat itt befejezni?

Figyelt kérdés

Elvégeztem 2 évet már Magyarországon az ELTE-n, de most Németországban dolgozok egy évet, és elkezdtem gondolkodni rajta, h itt fejezzem be a maradék éveket.

2 szakot csinálok, magyar nyelv és irodalom (művelődéstudomány szakirány), illetve szabadbölcsészet (dán minorral), szeretném mindkettőt befejezni, de nem tudom, h a magyarra egyáltalán hogy lenne lehetőségem. Szóval érdekelne a működése is, illetve az is, hogy ha valakinek van személyes tapasztalata, hogy hogyan működik a váltás.



2012. nov. 25. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Bonyolultan, de elvileg meg lehet csinálni, amennyiben a két egyetem között el lehet fogadtatni a teljesített tárgyakat.
2012. nov. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez egy gugli a barátod kérdés. Keresd meg hogy van-e egyáltalán magyar szak ott kint. Ha van, akkor nézd meg hogy ott mi a tanterv, és az itthon elvégzett tárgyakból mennyit tudsz ott elfogadtatni (ehhez a tanulmányi szabályzatban meg kell keresned hogy a tantervek hány %-os egyezésénél fogadják el tárgyat). Ebből már tudsz arra következtetni hogy megéri-e neked ez.

B verzió hogy megkeresed a megfelelő egyetemet és ezt az elfogadtatásos kérdést megírod nekik.

2012. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóval gyakorlatilag semmiben nem különbözik a dolog attól, mintha Magyarországon belül akarnék egyetemet váltani?

Esetleg még mindig várok személyes tapasztalattal rendelkezőket :)

2012. nov. 25. 13:12
 4/6 A kérdező kommentje:
És az eddigi válaszokat is köszönöm :)
2012. nov. 25. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Ott is bolognai rendszer van, tehát olyan nagyon nem különbözik. Bár nem tudom hogy ott a magyar szak alatt (ha van egyáltalán ilyen) ugyanazt értik-e mint nálunk, ebből lehetnek még gondok.
2012. nov. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kicsit már utána kerestem, tudok sok mindent tanulni, ami otthon a magyar szak része, itt viszont szeparálva külön szakként fut, de meg kell néznem az egyetemen, h mit tudok és hogyan elfogadtatni az eddigi tanulmányaimból.
2012. nov. 26. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!