Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus külföldön, vagy munka...

Erasmus külföldön, vagy munka belföldön?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Igen nehéz kérdés elé állítottam magam. Megpályáztam az Erasmus mobilitás programot Prágába, amit el is nyertem, 1 szemeszterre. MsC Geográfus-geoinformatikus hallgató vagyok, de webfejlesztést tanulok, mindenképp ebben szeretnék elhelyezedni. Jelenleg 28 éves vagyok, junior szinten, de 1-2 pesti állás esélyes lehet (ismerős beajánlás, stb), és ezeket semmiképp nem akarom elvetni, mivel ennyi idősen már szeretnék rendes munkát/üzleti tapasztalatot. Prága mindig is érdekelt, és tudom, hogy ha nemet mondok az Erasmusra, több ilyen lehetőségem nem lesz. Másik oldal viszont, hogy akkor újabb fél évig fix, hogy nem lesz munkám, odakint 3 kurzust vennék fel, mindegyik szakmabeli, de max szintentartásra elég (elvégre az Erasmus 85% ismerkedés/buli, 15% tanulás). Sajnos ennyi idősen a fél év csúszás már szerintem sok. Érdekelne mindenki véleménye, a helyemben mit csinálna? Adjak neki egy esélyt, éljek a lehetőséggel, vagy 28 éves fejjel már a munkakeresés legyen az első? (az erasmus ösztöndíj kb 150e ft/hó, ebből 50 a koli, tehát félretenni esélytelen, illetve ha munkát keresek Prágában mellette, akkor az erasmus lényegét vesztem el, mivel se bulizni, se kirándulni, ismerkedni nem lesz időm, ráadásul a prágai bérek kb a pestivel egyenlőek, így ennyi erővel ki se kéne mennem)

2020. aug. 3. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Én Erasmus-t választanék.
2020. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
24 éves vagyok, amit megtanultam: ha nincs adósság, nincs gyerek, és nincs ápolásra szoruló szülő, akkor menj amerre akarsz. Az Erasmust nem szabad kihagyni, bárki bármit mond (bár tényleg nincs sok értelme tanulásilag, kivéve ha Európán kívülre akarsz menni, vagy nyelvtanárnak készülsz).
2020. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Én lehet inkább megnézném a munkahelyet és külföldre pl Németországba utána is tudsz menni
2020. aug. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
+érdemesebb olyan országba menni aminek jól beszéled a nyelvét :)
2020. aug. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!