Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan legyek nyitott itt kint?

Hogyan legyek nyitott itt kint?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az én gondom az lenne hogy kint élünk a családommal legalább 5 éve Németországban, és még mindig nem sikerült barátokra lelnem. Most voltam 8.-os a középsuliban itt kint és most megyek 9.-be. Az osztálytársaimmal jól kijövök, de mindig csak ott állok mellettük csendben és ha kérdezek is valamit, akkor megssem hallanak. Nagyon irígylem az otthoni barátaimat akik most kezdik meg a gimis korszakjukat. Most mennek gólyatáborba, új barátok, kalandok, emlékek, osztálykirándulások, stb. Nekem ez mind kimaradt. Nekem nem volt gólyatáborom, magényos vagyok és nincsenek külön élményeim sem. Ez alatt a 4-5 év alatt magamtól tanúltam németül, ami azt jelenti hogy semmilyen tanári segítséget nem kaptam és ezért nagyon hibásan is beszélek. Most jutottuk el arra a szintre hogy járok egy német nyelvtanárhoz, mert tolmács zseretnék lenni. De egész nap csak itthon ülök, unatkozok miközben a barátaim azt mesélik hogy milyen ottalvós bulikat szerveznek és hogy hol találkoznak. Persze mindig írják hogy hiányzom nekik és hogy nélkülem nem ugyan olyan az egész. Tudom hogy nem az ő hibájuk és nem is hibáztatom őket. Csak elszomorít hogy már senkivel sem tudom megbeszélni a gondolataimat, még anyával sem mert mindig azt mondja hogy ezt már százszor megbeszéltük, nemtudunk Magyarországon megélni.A bátyámnak könnyebb mert neki annak magyar és német barátai is itt kint és náluk már nem játszik szerepet az hogy csúfoljuk a másikat azért mert külföldi. Velem egykorú magyar nincs itt akivel esetleg tudnék beszélgetni, ha van is azok meg mind isznak vagy cigiznek. Én nem akarokk ennek a részese lenni. Szeretek itt kint élni, csak anniyra egyedül érzem magam. Sokan cukkolnak azért hogy nemtudok németül és hogy én nem német vagyok. Én próbálok kedves és barátságos lenni, de az ő szemükben mindig csak egy kis külföldi csaj leszek aki a csóró otthonából menekült el a családjával. Szerintetek mit kellenne tennem?

2020. aug. 7. 16:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kinti magyarokkal nem tudnál barátkozni?

(Akár más, környékbeli városból is. Először online aztán személyesen is találkozva.)


A németre pedig fektess több energiát. Minél jobban mrgtanulod annál könnyebb lesz barátkozni.


Nemcsak a suliban lehet barátkozni. Keress olyan FB-csoportokat pl amikben hasonló érdeklődésű emberek vannak.

Pl. anime, sci-fi, kirándulós csoport, karate, trónok harca, bélyeggyűjtés vagy akármi.

Gondolom csak van olyan téma ami érdekel.


Szintén megpróbalhatnál kint élő, a német nyelvet tanuló magyarokkal ismerkedni online. Tudnátok együtt tanulni, gyakorolni pl Skype-on. Később pedig személyesen is összefuthatnátok.

2020. aug. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!