Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen angliai egyetemet...

Milyen angliai egyetemet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most leszek 9-es viszont már úgy szeretném elkezdeni hogy mindent az egyetem köré építek. Eddig B2-és angol nyelvizsgám van, szeretnék C-t is majd. Mindenféleképpen Angliában szeretnék tanulni jogásznak? Szerintetek melyik egyetemek lennének a legjobbak? (Az árat ne nézzétek)

+Hány db emelt érettségi kéne hozzá? Én arra gondoltam hogy magyarból és töriből emeltezek. Mit gondoltok?



2020. aug. 16. 16:32
 1/9 A kérdező kommentje:
A jogásznak után nem ?-et szerettem volna írni, csak félre nyomtam
2020. aug. 16. 16:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőm annó 10-ben megpályázott egy angliai ösztöndíjat, fel is vették egy privát iskolába teljesen ingyen. A 13. osztályt idén fejezi ott be, az volt az eredeti terve, hogy majd angliai egyetemre megy. De a brexit miatt nem fog. Eddig az angliaiaknak és európaiaknak ugyanannyi volt a tandíj egyetemre, mostantól az európaiak is horribilis áron vehetnek csak részt, mint eddig pl az ázsiak.

Európán belül számos lehetőség van angolul tanulni, inkább ilyen lehetőségek után nézelődnék... (a barátnőm is Bécsbe készül)

2020. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ott melyik egyetem?
2020. aug. 16. 16:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, nem tudom, de business-re készül. Illetve számos ismerősöm ment Dániába pont azért mert nagyon olcsó/ingyenes az egyetem. De ennek is utána kell nézni...
2020. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne haragudj, de nem a kérdésedre válaszolok, csak segíteni akarok. Én nemzetközi (Cambridge) C1-es nyelvvizsgával tanulok külföldön közgazdaságtant, de azt a C1-et én olyan kevésnek éreztem az elején, nagyon szenvedtem! Ha mész, mindenképpen a C2-t célozd meg szerintem. Amúgy kitartást, nekem sok ismerősöm ment Angliába egyetemre magyar gimiből, nem lehetetlenség. Amit elmondtak, hogy a különleges személyeket keresik. (Pl.: egyik 8 nyelven beszél, a másik nemzetközi versenyen első lett és egy nyarat Amerikában “dolgozott” egy kutató csoportban) Érdemes speckó skilleket tanulni, hogy érdekes legyél számukra.

2020. aug. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hali, én idén megyek szeptembertől. :D


Az egyetem profiljától is függ. (Egyenlőre az ár miatt most nem aggódnék, az egyetemek már dolgoznak azon, h mit kéne csinálni, lehet lesz megoldás, plusz ösztöndíjat mindig nézhetsz ;) )


A felvételi az UCAS-on keresztül történik (kb. az angol Felvi.hu), kellenek az adataid (születési idő, etc.), nyelvvizsga (TOEFL, IELTS, etc.Ö egy tanári ajánlás, motivációs levél (ez az egyik, ha nem a legfontosabb, nagyon sokan nem tudnak jó motivációs levelet írni, minden "extra" ebbe kell hogy legyen), meg az érettségi jegyek.


Nekem (mérnökire megyek, top200-as egyetem) emelt matekom és fizikám volt, a többi középszint, illetve egy előrehozott infó, és angol (mind emelt és közép) alapvetően a jegyet nézték, nem a százalékot. (Az érettségim jeles lett, úgyhogy a követelménnyel nem volt gondom :) )


A követelmény akkor van, ha conditional -azaz feltételes- ajánlatot kapsz, ami elég yakori, hiszen az érettséginek júniusban van vége, a jelentkezési határidő pedig január 15. Ez az ajánlat a motivációs levél és a tanári ajánlás alapján dől el.


A motivációs levélbe tényleg valami érdekes kell, mert azzal tűnsz ki. Nekem pl: egyetemi órákra jártam gimiben, előadásom volt az MTA-n (egy élmény volt :D ), Olaszo.-ban laktam egy ideig, stb...


Szóval nem kell nagyon extrára gondolni, de azért ha tudsz, érdemes flexelni, itt lehet. ;) (De ügyesen kell beépíteni, mert egyébként béna lesz. Ha kell könyvajánló a motivációs levél íráshoz, írj nyugodtan privátot :) )



---


Neked, ha jogra akarsz, akkor magar emelt helyett az angol jobb lenne (elvégre, ott az a nyelv :) ) De minden egyetem honlapján megtudod nézni.


Pl: a south walesin egész laza a követelmény, 4es érettségi átlag :)


[link]

2020. aug. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát, mind hasznos :)
2020. aug. 19. 00:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint Dániában kezdtem el az egyetem egy eléggé speciális szakon. Business Management across Europe. 3 különböző országban (Dánia, Belgium, UK) tanultam 3 különböző egyetemen és 2 diplomát szereztem. Már a felvételi eredmények előtt tudtam, hogy felvettek, viszont az érettségi feltételhez kötve nyilván valóan.


Nyelv szempontjából a mai napig nem beszélek Dánul, és hivatalosan C1 nyelvvizsgám van de csak a szóbeli része van meg, az írásbeli csak B2. Nem kell C2-őt becéloznod ahhoz, hogy a szakodon megértsd mit beszélnek hanem a szakmai szókincset kell elsajátítani. Erre készülhetsz előzőleg vagy egyébként felszeded az első év során. Nyílván kell ehhez egy jó nyelvérzék, de nem hinném, hogy probléma van vele.

2020. aug. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha elmúltál 16, megmondom.
2020. aug. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!