Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Gyenge német tudással Bécsben?

Gyenge német tudással Bécsben?

Figyelt kérdés

Van értelme úgy kimenni egyetemre 3 évre (a szak angolul van), hogy még középszinten sem tudok németül?

Az egyetemnek (WU) elég az angol ide, csak ugye ott van az is, hogy dolgozni is kell, hogy eltarthassam magam, szálláson sem feltétlen beszél mindenki angolul.



2020. szept. 7. 22:14
1 2 3
 1/24 vantel ***** válasza:
16%
Ha szülőhazádból távozni akarsz akkor bőven elég!
2020. szept. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Német nélkül a meló necces, de megoldható, viszont ne számíts komoly munkákra, csak egyszerű fizikai jellegű munkákra.


Egyébként egy félévet voltam Erasmuson a WU-n. Őszintén szólva, tök ugyanolyan, mint bármely magyar egyetem. Az épületek kicsit újabbak és tisztábbak, de ezen túl ugyanolyan szervezetlen, mint az itthoniak.

2020. szept. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

A felvételi szempontjából szerintem sokkal jobb, mint egy magyar egyetem. Ott legalább nem az erettségi meg, hogy ki milyen középiskolába járt/mennyire volt jóba a tanárokkal határozza meg a felvételit, hanem van felvételi írásbeli vizsga.

Nálunk szinte lehetetlen állami képzésre bejutni.

2020. szept. 8. 08:42
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Bécsben végeztem, nagyrészt szintén angolul, és én se tudtam németül rendesen. Az valóban igaz, hogy munkát nehezen találsz némettudás nélkül, de azért nem minden munkához kell C2-es színvonal. Sürgősen söpörd végig a Duolingón a németet, ez elvisz kb B1-ig, és utána meg keress egy német magántanárt, aki tud tanítani skype-on keresztül. Nem kell besz@rni, mindenkinek nehéz elkezdeni, de a diploma sokkal többet ér, mint bármelyik magyar (kivéve a SOTE-t).


Az nem igaz, hogy a bécsi egyetemek ugyanolyanok lennének, mint a magyarok. Össze sem lehet hasonlítani, de ezt kb. össze is foglalja az, a Times Higher Educationben az Uni Wien a 164. helyen áll, a QS-en meg a 150. helyen; míg a magyar egyetemek meg jóval hátrébb.

2020. szept. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

Második vagyok


Nem lehetetlen a magyar egyetemekre állami finanszírozottan bejutni. Üzleti és közgazdasági képzésekre sem, bőven teljesíthető a megszabott ponthatár. Még ilyen magas pontokkal is ezek a legnépszerűbb képzések (ebből következik a magas pont).


Nem általánosságban az osztrák egyetemekről beszéltem, hanem konkrétan a WU-ról, saját tapasztalat alapján. Gyötrelmesen rossz, kerülni kell messziről.


Most Berlinben csinálom a mesterem, ég és föld a különbség a WU (illetve a magyar) és az itteni egyetemek között. Egy hátránya van, és ez elvileg a teljes német felsőoktatásra igaz: sokkal nehezebb időben végezni, ugyanis a tárgyak követelményeinél kb. minden épül mindenre, könnyen lehet csúszni akár éveket is.


Kérdező, ha Ausztriában akarsz tanulni, keress másik egyetemet. Üzleti területen jókat hallottam a linzi Johannes Keplerről, érdemes lenne annak is utánanézned.

2020. szept. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
#5 Leírnád légyszi, hogy mik a rossz tapasztalataid a WU-ról? Tényleg érdekelne egy ottani alapképzés és minden tapasztalat érdekel róla, pozitív negatív egyaránt.
2020. szept. 8. 12:38
 7/24 Bogi11 ***** válasza:
87%
Második, engem is nagyon érdekelne, hogy mi a problémád a WU angol nyelvű képzésével, vagy egyáltalán a WU-val. Az én fiam is oda szeretne menni majd. Az UW közgáz karáról más a véleményed?
2020. szept. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Jól tudnak angolul, viszont komolyabb melóhoz szükséges legalább a B2es szintű nyelvtudás.
2020. szept. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Bogi11 ***** válasza:
8-as ezt kinek válaszoltad? Egyébként a B2 nagyjából semmire sem elég az egyetemen. MinC1. Egyébként a beiratkozásnak is C1 a feltétele.
2020. szept. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#9 Ahol angol nyelvű a képzés oda nem kell C1, de én még B2-est sem olvastam sehol.

Német nyelvűnél nyilván kell a C1.

2020. szept. 28. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!