Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Gyenge német tudással Bécsben?

Gyenge német tudással Bécsben?

Figyelt kérdés

Van értelme úgy kimenni egyetemre 3 évre (a szak angolul van), hogy még középszinten sem tudok németül?

Az egyetemnek (WU) elég az angol ide, csak ugye ott van az is, hogy dolgozni is kell, hogy eltarthassam magam, szálláson sem feltétlen beszél mindenki angolul.



2020. szept. 7. 22:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

WU szervezetlenségéröl nem hallottam még, pedig itt élek sok éve Bécsben, és sok ismerösöm jàrt/jár oda, de nem panaszkodnak. Lehet Te érezted ùgy, #2. válaszadó.


Munka német nélkül...biciklifutárnak, ételkiszállitónak simán menni fog. A sok török sem tud németül skik kihozzák a kaját, mégis dolgozik. Söt, borravalót is kapsz, ami jo kis pénz. :)

2020. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Bogi11 ***** válasza:
10-es. A WU angolra C1 kell, az biztos, nézz utána. Ugyanakkor a 10-szeres túljelentkezés mellett nyilván módjuk van a legjobbakat választani, úgyhogy B2-vel nem sok esély lenne. És utána a matekot, a makro-, és mikroökonómiát, a nemzetközi jogot stb is érteni kell az előadásokon, majd vizsgázni is kell a hallottakból. Azért ehhez már magasabb szintű nyelvtudás kell, mint egy B2.
2020. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Bogi11 ***** válasza:
11-es, meg tudnád mondani, hogy az ismerőseid milyen tapasztalatokat szereztek ott, mennyire hasznos a tudás, amit szereztek, és milyen állásokban tudtak elhelyezkedni? Köszönöm előre is a válaszodat.
2020. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
#12 Valami félreértés van itt :D Német C1-re gondoltam, nem angolra. Angol szaknál tudom, hogy kell az angol C1, arra voltam kivancsi, hogy erős német tudás nelkül, vagyis kb alapfokon mennyire lehet boldogulni Bécsben, az egyetmen kívül.
2020. szept. 29. 13:24
 15/24 Bogi11 ***** válasza:
55%
Kérdező, akkor ez tényleg félreértés volt. :) Szerintem simán el lehet boldogulni Bécsben angol nyelvvel, és kevéske német tudással. Amit persze érdemes fejleszteni.
2020. szept. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

2 ismerösöm is végzett ott, illetve 3 tanul még a WU-n. Minegyik Internationale Betriebswissenschaft szakon. Jo nehéz, ezt tapasztalják. A kiirt semestermennyiséget nem lehet tartani, akár éveket is csúszhatsz. :D


C1-esnyelvtudássall + WU-val igen jo melokat találhatsz, viszont prioritást kell adnod a tanulmányodnak, vagyis részmunkaidöben dolgozni.


Most a covid miatt viszont mocskos nagy a szar a munkaeröpiacon, sokan Kurzarbeiton vannak még mindig, sok cég homeofficeozik, alig van felvétel... Szoval nagyon sok szerencsét, ha most nekifogsz. :)

2020. szept. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Bogi11 ***** válasza:
#16 Köszönöm, de engem elsősorban a végzés utáni lehetőségek érdekelnének.
2020. szept. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%

A végzés utáni lehetőségek olyanok mint Magyarországon is, azaz:


- Voltál gyakornok a suli alatt szakmai helyen? Akkor elsősorban azt nézik, hogy ott mit csináltál. A szemfülesebbek végigdolgozzák az egyetemet és eljutnak egy junior menedzseri szintre mire befejeződik az egyetem.


- Nem voltál gyakornok? Na akkor kezdhetsz aggódni. Sokan csak a diplomával a kezükben ébrednek fel, és jönnek rá arra, hogy van hasonló profilból tízezer pályakezdő a piacon, és itt már nem segít az, hogy van egy C1-es nyelvvizsgád, mert a többieknek is van.


A tanulság? Menni kell gyakornoknak legkésőbb a második évtől. És lehetőleg nagy multihoz, mert onnan van később visszaút kis céghez, de fordítva nagyon nehéz ugyanez.


Ugyanez Ausztriában / Németországban:


- Ha nem tudsz német nyelven minimum C1-es szinten, akkor csak olyan munkakörökben van esélyed, ahol az angol az alapnyelv. Én valahogy kidumáltam magamat annak idején (hogy nem beszélek jól németül, mert "nem használtam az utóbbi 10 évben" stb.), de ettől függetlenül komoly hátrányba kerültem emiatt. A német nyelvre mindenképpen feküdj rá magántanárral és nagyon szorgalmas tanulással!


- A bécsi diploma többet ér, mint akár egy Corvinus, tehát nem is kérdés, hogy melyiket érdemes elkezdeni ha van rá lehetőséged (és pénzed). Nem biztos, hogy az egyetem jobb is, ez nyilván szaktól is függ, de egyébként jobb szerintem. Viszont a Corvinusosok is simán belehúznak ha akarnak (Erasmus, CEMS, külföldi mesterdiploma stb.), szóval ez csak egy kis kezdő lökést ad, később nem fog számítani. A kutya se nézi, hogy az alapdiplomádat hol szerezted, ha utána Leuvenben rátoltál egy 1 éves mesterszakot.

2020. szept. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
85%

#17: Az egyik befektetèsibtanácsadó lett külföldi ügyfelek részére az egyik hazai banknál.

A másik egy informatikai cégnél dolgozik, mint UX Designer. Oda pl nem kell a WU diploma.


Bankoknál, biztositóknâl jó esélyed van egy WU diplomával. Furcsa, de kb 0 közöd van az Internationale Betriebswissenschafton az informatikâhoz, mégis jó esélyed van elhelyezkedni egy informatikai cégnél, ha pl egy programnyelvet is tudsz.


Legtöbb ismerösöm (WU, TU, UniWien) mind gyakornok volt és a gyakornokság lejárta után maradt is a poziciójában, vagyis felvették rendesen alkalmazottnak.

2020. szept. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Jómagam is informatikában melozom Bécsben. Aki ismeri a Letscode.hu podcastet, valamelyik epitódjábsn hallhatta, hogy Németországban 80 ezer (!) informaikus hiányzik.


Olyan cégek kapkodnak a programozok, vagy tesztelök egyéb emberek után, mint a Volkswagencsoport, DB, Lufthansa, stb.


Tudom, nem a WU-rol van szó, de a WU utàn szerintem egyszerübb valamelyik IT cégnél elhelyezkedni. Végülis a fizu nem rossz. :D

2020. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!