Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Gyenge német tudással Bécsben?

Gyenge német tudással Bécsben?

Figyelt kérdés

Van értelme úgy kimenni egyetemre 3 évre (a szak angolul van), hogy még középszinten sem tudok németül?

Az egyetemnek (WU) elég az angol ide, csak ugye ott van az is, hogy dolgozni is kell, hogy eltarthassam magam, szálláson sem feltétlen beszél mindenki angolul.



2020. szept. 7. 22:14
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint, ha én tutira akarok menni, akkor a képzés alatt érdemes elmennem gyakornoknak. Kérdéses, hogy a megélhetés kijön-e egy part time gyakornoki fizuból (bár gondolom ott meg is fizetik a gyakornokokat).

Egy nagyobb multinál, még ha angol is a munkanyelv, viszont van egy olyan sejtésem, hogy lehet nem elég az alapfokú német :/

2020. szept. 30. 11:53
 22/24 Bogi11 ***** válasza:
#19 Ezek szerint UW és WU téren is vannak tapasztalatok. Ha lehetne választani,akkor te melyiket ajánlanád inkább ? A WU felkapottabb most, oda nehezebb bekerülni. Igazából nem tudom miért. Talán a campus, vagy az hogy tiszta profilú közgáz, vagy a képzés más/ jobb? Vagy éppen az UW az?
2020. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Bogi11 ***** válasza:
#18 Szuper tanácsokat adtál, köszi!!
2020. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
UniWien egy kicsit lazább, mint a WU. A WU nevesebb, meg specializáltabb egyetem, kevesebb szakkal. Nagyjából ennyit tudok elmondani, mivel nem jártam egyik egyetemre sem. Csupán a baráti körömböl tanulnak egy jópáran egyetemeken.
2020. okt. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!