Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban tanulás?

Németországban tanulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több kérdésem is lenne.

A nagynéném több tíz éve Németországban él és megkérdezte, hogy nem gondolkoztam-e azon, hogy érettségi után kimenjek hozzájuk és ott járjak egyetemre. Őszintén, fogalmam sincs, hogy ezt, hogy lehetne kivitelezni. Nekem angolból van felsőfokúm, német elég nyögvenyelősen megy. Ha kimennék, mindenképpen olyan egyetemre mennék ahol angolul is oktatnak.

De nem tudom, hogy egyáltalán mennyire érné meg? Jobbak a német egyetemek, mint a magyarok? Magyarországon a Szegedi Tudományegyetemen vagy az Elte Bárczin gondolkoztam.

Szóval jól hangzik az, hogy kimenjek oda tanulni, de egyelőre nekem elég elérhetetlennek tűnik.

Egyébként Frankfurtba mennék és az egészségügy ( gyógytornász, gyógypedagógus, gyógyszerész ) érdekelnek. Úgy néztem, hogy Frankfurtba például van a Goethe Egyetem és ott van angol oktatás is. De oda mennyire nehéz a felvétel? Nehéz bejutni? Azt sem tudom, hogy hol nézhetném meg, hogy mi a ponthatár oda. A magyar egyetemekhez ugye tudom használni a felvit, de a Goethe honlapján én ponthatárt nem találtam.

Tehát összességében, mint gondolom észrevettétek ez még nagyon kezdetleges terv és sok minden hiányos számomra. Nem erre tervezek alapozni, de mindenestre jó lehetőségnek hangzik.

Köszönöm ha válaszolsz!



#egyetem #Frankfurt #Goethe Universität
2020. okt. 10. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A német felsőoktatás külföldi szemmel elég egyedi. Vannak szakok, ahol nincs létszámkorlát (numerus clausus), oda bárki beiratkozhat, ha van egy érettségije, ill. vannak olyan nagyon népszerű és/vagy drága képzések, ahol komoly előválogatás folyik. Egy másik fontos szempont a tandíj. Azt javaslom, írj egy email-t az általad kiválaszott egyetem tanulmányi osztályának, és érdeklődj a lehetőségekről (különösen a bejutás és a tandíj ügyében).
2020. okt. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tandíj magánegyetemeken van, az államikon csak "Semesterbeitrag" van, ami szemeszterenként 2-300€. Abban az árban gyakran benne van egy szemeszterbérlet a tömegközlekedésre (ami nagyon megéri).
2020. okt. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!