Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A bécsi Wirtschaftsuniversität...

A bécsi Wirtschaftsuniversität-en milyen az angol nyelvű business and economics Bsc szak? Milyen a felvételi, mennyire nehéz az egyetem?

Figyelt kérdés

2020. okt. 28. 16:12
 1/3 Bogi11 ***** válasza:
A válasz engem is érdekelne.
2020. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bogi11 ***** válasza:
Közben sikerült valamilyen konkrétabb információhoz jutnod?
2021. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem tudom hogy aktuális-e a kérdezőnek, de hátha valakinek tudok ezzel segíteni. Én 2022 szeptemberében kezdtem a business economics angol nyelvű alapszakot a WU-n. A felvételi elég nehéz, van pár motivációs levél amiket meg kell írni, de ezek nem számítanak annyit (azért jóra ezt is meg kell írni), de a legfontosabb az az entrance exam. Nekünk 3 részből állt közgáz, angol, matek. A közgázra megadták az anyagot az nem volt nehéz, habár sokat készültem én rá. Az angol egy nehezebb felsőfokú tudást igényelt (egy nagyon erős C1 körül) de ha magabiztosan tudsz angolul szakszövegeket is olvasni akkor nem lesz bajod. A matek az nagyon nehéz volt, az osztrák érettségi szintjére lőtték be a tudást, de ez a magyar emelt matek érettségivel érte fel (plusz pár téma, ami abba se volt benne) megadtak minden anyagot, de jól fel kell rá készülni. Én egy hetet non stop készültem rá, de volt aki hónapokat.


Hogy mennyire nehéz az egyetem az rajtad múlik. Nekem speciál nem olyan nehéz, de én könnyebben tanulok, meg odateszem magam az egész évben. Aki meg akarja csinálni az kb. mind megfogja, de kell tanulni hozzá.

2023. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!