Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek mennyi esélyem van?

Szerintetek mennyi esélyem van?

Figyelt kérdés

Jelenleg tizedikes vagyok és pár hónapja elkezdem egyedül japánul tanulni, nemrég megtudtam, hogy lehet pályázni érettségi után japán egyetemre és úgy gondoltam, hogy megpályázom majd. Elolvastan, hogy matekból, Japánból és angolból kell vizsgázni, az angol jól, matekból is nagyon jó vagyok.

Tehát az lenne a kérdésem, hogy szerintetek majd 2 év múlva mennyi esélyem lesz a pályázat elnyerésére?



2020. okt. 29. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
24,78%
2020. okt. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
A japán nem egy könnyű nyelv, nem tudom, kb. 2 év alatt meg tudnád -e tanulni olyan szinten, hogy sikeres vizsgát tegyél belőle. Meg lehet próbálni, de ahhoz nagyon sok időt, energiát, és valószínűleg pénzt is (tanár nélkül nem valószínű, hogy egy vizsgához elegendő tudást összeszedsz, ahol fontos a nyelvtan stb) bele kell fektetned a dologba.
2020. okt. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Teljesen őszintén megmondom neked, hogy 0% esélyed van rá.


Egyenlőre az időd legnagyobb részét elveszi az iskola amivel otthon is foglalkozni kell (persze kinek mennyit) tehát nem tudod olyan hatékonyan tanulni a nyelvet.

Ha nincs valaki akivel napi szinten tudnál japánul tanulni legalább 2 órát, úgy hogy mind írás-olvasás-beszéd gyakorolva legyen, akkor esélytelen 2 év alatt megtanulni olyan szinten, hogy japánul tudj végezni bármilyen képzést.


Angolul szerintem rettentő egyszerű megtanulni, mert a csapból is az folyik, de még az sem kivitelezhető 2 év alatt olyan szintre, hogy azon a nyelven tanulj egyetemen. Na de japánul ami nem világnyelv, aminek teljesen más az írásmódja és nem igazán találsz valakit aki anyanyelvi szinten beszéli és pacsira leülne veled gyakorolni..


Nem azt mondom hogy felejtsd el, mert szép terv, de 2 év alatt erős N2 de inkább N1 szintet lehozni egy keleti nyelvből enyhén szólva meredek vállalkozás gimisként, itthonról. Főleg úgy, hogy nem csak társalgási szinten kellene tudnod, hanem szakmai szövegeket, előadásokat kellene megérteni és hasonló nyelvezettel írni. Magyarul is kihívás tud lenni az egyetem, hát még egy olyan nyelven amit most kezdenél el tanulni. Lehetetlennek nem lehetetlen, mert nincs bebizonyítva a kivitelezhetetlensége, de ne haragudj, erre most teljes megbizonyosodással mondhatom hogy 0% az esély.

2020. okt. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De azt írják a pályázat oldalán, hogy "japán nyelv ismerete nem szükséges, ajánlott", de ezt nem értem, hogy lehet nem kötelező a nyelv tudása ha 2 órás tesztet iratnak belőle.
2020. okt. 30. 06:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Monbukagakusho (MEXT) ösztöndíjra gondolsz?

Oda tényleg nem kötelező a japán, ami pontokat a japán vizsgán szerzel, az amolyan pluszpont, szorgalmi (de attól még meg kell írni, ja).


Van egy ismerősöm, aki idén akart menni rá, de a járvány miatt végül nem tudott.

Nem a japán nyelv miatt nehéz, hanem a matek miatt.

Netről le lehet tölteni minta feladatalapokat a vizsgához. Ismerősöm megmutatta a matektanárjának a matek lapot, és ő azt mondta, hogy olyan feladatok vannak rajta, amit Magyarországon csak egyetemen tanulnak.

Mondjuk a matek tanár jófej volt, mert korrepetálta ismerősömet matekból, hogy készülhessen erre a vizsgára.


De erre így külön kell gyúrni. Ha még most elkezded, talán van esély. De nagyon sokan szoktak erre jelentkezni, és 1 (nagyon max 2) főt szoktak csak felvenni.


Szóval ilyen esélyek vannak.

2020. okt. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

Nem lehet ezt így megmondani, hogy mennyi az esélyed rá. Tegyél meg mindent, tedd bele az időt és a munkát, és próbáld meg. Ha nem vesznek fel, akkor is rengeteget tanultál, és könnyebben fogsz boldogulni hazai egyetemen esetleg. Új nyelvet megtanulni pedig mindig jó.


Hajrá, nyomjad csak.

2020. okt. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös

Ha tudsz még valamit a vizsgáról vagy maga a pályázatról valamit azt légyszíves megosztanád velem?

2020. okt. 30. 17:44
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, tudok még sok mindent, írok akkor privátot.
2020. okt. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!