Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen nyelvtudás kell, ha...

Milyen nyelvtudás kell, ha külföldön akarok tanulni Erasmussal?

Figyelt kérdés

A németet tanultam első nyelvként és több ideig, ezért abból összességében magasabb szinten van a nyelvtudásom, jobban tudok beszélni és írni, választékosabb a nyelvtanom. Csak B2-es nyelvvizsgám van, de valószínűleg sikerülne a C1 is, ha most megpróbálnám.


Az angolt kevesebb ideig tanultam, szintén B2-m van belőle, bár valamivel ebből is feljebb vagyok, és tervben is van a C1. De ebből a fent leírtak nem mennek olyan magas szinten, a hallásértésem ellenben jobb.


Az olvasás nagyjából egy szinten van, de az egyetemen túlnyomó többségben angol nyelvű szakirodalommal van dolgom.


Ezek alapján szerintetek teljesíthető lenne egy félév külföldön? És inkább melyik nyelven?


(A legtöbb külföldi egyetemen a B2-es szint az elvárt, de elég bizonytalan vagyok, és jövő héten van a jelentkezési határidő.)



2020. nov. 21. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Milyen szakra jársz?
2020. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nemzetközi tanulmányokon.
2020. nov. 21. 16:37
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

én voltam erasmuson. B2 akkor elegendő ha a kommunikációs készséged nagyon jó. Alapvetően szerintem egy átlag B2 nem elég ahhoz hogy követni tudd a szakmai előadásokat, beleszólj a vitákba, órákhoz. Előzetesen fel tudsz készülni a szókincsből, azonban kell hogy legyen rutinod az élőbeszédben (mind hallgatás, mint reagálás szempontjából). Az nem gond ha a pl. a nyelvtanod nem olyan erős, de B2 szinten nagyon fontos hogy magabiztosan használd a nyelvet, jól ki tudd fejezni magad mert ezzel nagyjából kompenzálhatsz amiért kisebb a nyelvtudásod.

Szerintem mindenképpen jelentkezz. A kiutazás úgyis messzebb van még, addig úgyis célirányosan tudod fejleszteni a nyelvtudásod.

2020. nov. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!