Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hiányzik a zenélés, itt nincs...

Hiányzik a zenélés, itt nincs rá lehetőség. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég költöztünk ki külföldre és mindent otthon kellett hagynunk. Én otthon hagytam a sulit a barátaimat és mindent ami számomra rengeteget jelentett. A szüleim elváltak és anyával meg a bátyámmalvagyok itt kint, apa otthon maradt. Eléggé magam alatt vagyok, de nem amiatt mert nem beszélem a nyelvet, igenis tudok kommunikálni és a suliba is magyar jegyben olyan 3 és négyes jegyeim vannak. Ami a legeslegjobban hiányzik az a hegedű. 6 éves korom óta hegedűltem és most a küldöld miatt ezt abba kellett hogy hagyjam, idekint a körletünkben ugyanis nincs rá lehetőség. Nekem az életem része volt, nagyon sokat jelentett nekem. A tanárommal való viszonyom csak ráadás volt az egészre mert olyan volt szinte mint a legjobb barátnőm. Én voltam az egyik kedvenc tanítványa. Ha valamire megkért, legyen az fellépés, hogy segítsek be a kicsiknek, hogy vállaljam el a 2. szerepet, hogy lépjek fel vele a karácsonyi előadáson,én szó nélkül belementem, mert imádtam a hobbimat. Hiányoznak az a zenesuliban történő hülyéskedések a barátnőimmel, hogy a tanárommal folyton forrócsokiztunk az órák után, hogy minden egyes nap a délutánokat vártam a legjobban, mert ott elfelejthettem a sok szarságot ami a suliban történt. Istenem, annyira hiányzik. Amióta abba hagytam a hegedülést, nem szeretem hallgatni a hegedű húrjainak csodálatos hangját, nem szeretek róla beszélni, kerülöm a zenesuli környékét ha otthon vagyunk, mert akkor feltörnek az emlékek és elkezdenek potyogni a könnyeim, ahogy most is. Ez számomra egy seb amit hiába próbálok folyamatosan kenegetni, egyszerűen nem akar begyógyulni. Szeretek itt kint élni, ne értsetek félre, de nekem ez a hobbi jelentett mindent. Emlékszem anno amikor kicsi voltam, apával ültünk a konyhában ( ekkor már elváltak a szüleim) és nem is tudom hogy miért de apa bekapcsolt egy olyan videót amiben egy férfi csodálatosan hegedűlt. Én erre csak odaültem mellé és csodálattal néztem ahogyan a hegedűn játszó férfi olyan szépen húzza a vonót a hangszeren és ennek következtében egy meseszép dalt tudott eljátszani. Ekkor vettem a fejembe azt hogy én is így szeretnék játszani, és megmondtam apának hogy szeretnék metanulni hegedűlni, és hogy megengedi-e. 1 hétre rá beírattak a zenesuliba a tanáromhoz akinek a tenyerébe csaptam ezzel azt jelezve hogy szeretném ezt a képességet elsajátítani. Úristen de rég volt, de még mindig emlékszem minden egyes pillanatra, hogy hogyan kezdtem el. Rettentően hiányzik. Nem várom el és nem is kérhetem anyát hogy költözzünk vissza, mert nem lehetek olyan önző hogy a saját érdekeimet nézve azt követeljem hogy azonnal menjünk vissza. Apához sajnos nem költözhetek, mert képtelen a nevelésemre ezt többször is bebizonyította. Bármit megadnék hogy visszakapjam a régi életemet. Neharagudjatok hogy ilyen hosszúra sikerült, de ha elolvassátok és egy pár jótanáccsal is eltudnátok esetleg látni azért nagyon hálás lennék.

2020. dec. 6. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Sportolj, vagy keress magadnak más hobbit. Kösd le magad valamivel.
2020. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de tudod.....ha valamit hosszú éveken keresztül csinálsz, azt nem lehet semmi mással helyettesíteni, de hálás vagyok hogy válaszoltál.
2020. dec. 6. 14:05
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Valamikor újba kell kezdeni. Ne az elmúlt dolgokat sirasd, hanem mindig tűzz ki új célokat. Így csak magadat emészted, ahhoz pedig fiatal vagy, hogy emiatt tönkremenj.
2020. dec. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mojjo ***** válasza:
100%
Egész pontosan miért nem tudsz hegedülni jelenleg?
2020. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
mert ahol lakunk nincs rá lehetőség sajnos. Már utána néztem és nincs a körletünkben semmilyen zenesuli vagy ilyesmi.
2020. dec. 6. 14:42
 6/9 Mojjo ***** válasza:
100%

@5: Szóval akkor zenesulis keretek között nincs lehetőséged hegedülni. Akkor a következő tervet ajánlom:

- Ha még nincs saját hegedűd, gyűjts egy használható hegedűre

- Ha megvan, zenélj iskolai kereteken kívül


Ha ekkora nagy szerelem a hegedű, akkor nem függhet attól egy iskolától, hogy hegedülsz-e, vagy sem. Iskola ide, vagy oda, hajrá :)

2020. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mojjo köszönöm hogy írtál! Igen, pont ma beszéltem apával hogy nem kéne abbahagyni a hegedülést csak azért mert már nem otthon élünk. Nemsoká felhívom a tanáromat és konzultálok vele az ügyben :)
2020. dec. 6. 15:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
az uncsihugom is skypeon gyakorol a fuvolatanárával, ha a kilenc évesnek megy, neked is fog... amúgy ha ennyire hiányzik, megérné szétnézni nagyobb körben is, a hegedű nem olyan nagyon extra dolog, hogy százkilométeres körzetben ne találj senkit aki ezzel foglalkozna...
2020. dec. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak youtube videók is bár tudom az nem ugyanaz. De végül is már van egy alapod amire építhetsz. Nekem is hiányzik.
2020. dec. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!