Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nektek is hiányzik az új...

Nektek is hiányzik az új vonatokon az ablaknyitási lehetőség?

Figyelt kérdés

Már írtam a mávnak, hogy tök rossz, hogy ugyan van klíma, de egy ablakot nem, lehet kinyitni, amikor 100 ember izzadtságát kell hozzá szagolni és tök nagy a páratartalom is.

Vissza is írtak elég terjedelmesen, de a klímáról beszéltek nekem, én viszont egy olyan szellőztetőberendezést javasoltam, ami pl jobb távolsági buszokon szokott lenni a tetőn, ami beereszti az új levegőt az elhasznált helyére, nagyon jó.


Már gondolkodtam azon is, hogy aláírást kéne gyűjteni, ha másképp nem megy.



2017. máj. 13. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a tendencia az, hogy egyáltalán nem lesz nyitható ablak. a nyitható ablakokból csak a baj származott.
2017. máj. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Közösségi közlekedés némi alkalmazkodást igényel.

Bár nem szoktam használni, de régről vannak emlékeim, hogy milyen rossz volt.

Az általad említett büdös embertől kezdve a nyáron a kabátban felszáló utas, aki meglátta hogy az ablak csukva van, már drámazott (legkondi tökeletesen müködik, amig ablak nincs nyitva).

2017. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvàn hiányzik az ablaknyitás lehetősège, ha nem működik a légkondi. Az ilyen vonatot minél előbb ki kell állítani a forgalomból, ez egyértelmű.


Azonban alapesetben a légkondi egy sokkal jobb megoldás, hiszen folyamatosan biztosítja a kontrollált minőségű (páratartalom, hőmérséklet, pollenmentesség) levegőt. Ráadásul ne felejtsük el, hogy ezek szériajárművek, melyek adott esetben 160-nal mehetnek be egy kétvágányú alagútba. Ha ott nyitva lenne egy ablak, a szemből hasonló tempóval érkező vonat által kiváltott nyomásváltozás roppant kellemetlen volna.

2017. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem erre gondoltam :)

Barcelonába mentem távbusszal, és a plafonon volt egy nyílás, amit a sofőr vezérelt. rohadt jól működött a dolog. a klíma meg nem tudja a páratartalmat kezelni. Nyáron vagy, amikor esik az eső, nagyon jó, ha mozog a levegő, kicserélődik. ezt a klíma nem tudja, az csak bent fújja a hideget.

2017. máj. 13. 11:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez igy nem teljesen igaz... az autókon, buszokon, es a vonatokon is lehet vezerelni a levegő beáramlást... kintről jöjjön a levegő, vagy a belsőt forgassa.... igaz az első opcióban nem teljesen hatasos, de még igy is klima.
2017. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem az elhasznált levegő zavar. Lehet enyhe asztma, lehet enyhe ilyen-olyan fóbia (bár megjegyzem, azt is érzem, ha kivételesen jó a levegő, pedig kisebb helyen több ember van...). Vagy egyszerűen csak zavar engem az elhasznált levegő, ilyen vagyok.



Ha nyitható az ablak a tömegközlekedési eszközön, akkor is jó magasan. Előtted pár ablakkal kellene kinyitnod, hogy te juss oxigénhez. Becsukják esetleg vitatkoznak, morognak is. Szóval inkább ki se nyitod és "fulladsz" tovább.

Ha nem nyitható az ablak, valami légkeringetés állandóan van. Általában annyit érzékelek belőle, hogy zúg és ugyanúgy nincs semmi levegő.


Én várom, hogy meglegyen a jogsim, már nemsokára. :)

Addig is, ahogy írták előttem: a tömegközlekedés igényel alkalmazkodást.



Megjegyzéseim a FLIRT-höz:

Tényleg nagyon nem bírom a párát és az elhasznált levegőt, de a FLIRT-tel eddig jó tapasztalataim vannak.

Nem tudom, hogy milyen a légkeringtető berendezése, pártartalmat hogyan befolyásolja, szagokkal mit csinál, ad-e friss levegőt hozzá? Remélem, utóbbira igen a válasz, de ezzel a vonattal tényleg jó tapasztalataim vannak.

Ritkán vonatozom, de utaztam már hűtést igénylő időszakban, fűtést igénylő időszakban, semleges időszakban, kongó vonaton de egyszer zsúfolton is a Velencei-tóhoz, átlagosan 60-100% az ülőhelykihasználtság, amikor úton vagyok FILRT-tel.


Tehát én úgy érzem, van levegő --> én nem kérek nyitható ablakokat, vitát, nézeteltéréseket.

Egyébként a légkeringtető akkor is megy, amikor kint 14 fok van, a lehúzható ablakú vonaton "megfulladnál", itt nem.



100-160 km/h sebességnél bonyolult is a lehúzható ablak... Vagy kevés és magasan van, hogy ne tépje le a fejedet a huzat - ekkor nem ér semmit, meleged van nyáron ---> "posta" BHV, halberstadti, BMX stb...

A Tatra T5C5 villamos ablaka jó, de... 50 km/h sebességig és nem száguldozásnál.



Összegezve:

Nekem sehogy sem jó, beismerem, de ha már választani kell, hűtő-fűtő-szellőztető klímát minden tömegközlekedésre és ne lehúzható ablakokat!

Egyébként meg gyalog, bringa és autó pár centire lehúzott ablakkal.

2017. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Flirt esetében azért sem tudsz a buszhoz hasonlatos felül nyithatós csapóajtót csinálni, mert a vonat nem a plafonnál végződik, hanem a tetőn egy rakás gépészeti berendezés van, amik miatt a "kényszerszellőzés" nem oldható meg. A gépészeti rész azért nem látványos, mert oldalról takarólemezek vannak felhelyezve. De ha pl. a Kökin a gyalogos felüljáróról nézel egy Flirt-öt, akkor láthatod, hogy miért nem működne az, amit javasoltál.

Egyébként mind hőmérséklet, mind páratartalom szabályozásában nagyon jó a Flirt, tapasztalat. A "működik a klíma, de mégis szauna van" az BKK-s buszokra jellemző.

2017. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont hogy a klímával jobban lehet páratartalmat kezelni, plusz a klímás járművekben szellőztetés is van. Az, hogy ha lehúzod az ablakot, azt jobbnak érzed, csak placebo.
2017. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ízlések és pofonok különbözőek. Van aki a klímára allergiás, van aki a nyitott ablakra. Mindenkinek nem lehet megfelelni. A legrosszabb amikor nyithatatlan ablak mellett a klíma nem működik, a másik véglet meg az amikor a működő klíma mellet kinyitják az ablakokat. Ha valaki meg büdös azon sem a klíma, sem a nyitott ablak nem segít.
2017. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát ezzel azért vitatkoznék! Az ablak lehúzásával jobb lehet az ember hőérzete. Igaz, hogy a klíma egy idő után jobb hőmérsékletet teremt, de, ha valaki büdös, ne mondd már, hogy a klíma kiviszi!

Tapasztaltam, hogy egy párás napon bizony elég fullasztó vonatozni, és ezen bizony az ablak segítene, még ha ugyan akkora is lenne a páratartalom, de legalább mozogna a levegő. Máskül minek találták volna fel a ventilátort?

Egyébként van relatív páratartalom kifejezés is.

2017. máj. 16. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!