Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lenne lehetőségem külföldön...

Lenne lehetőségem külföldön mesterképzést végezni miután elvégeztem egy alapképzést itthon egy vidéki egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11.-es gimnazista vagyok, ezért hamarosan döntést kell majd hoznom azzal kapcsolatban, hogy középsuli után hol és milyen szakon fogok továbbtanulni.


Nagy vágyam volt mindig is az, hogy egyszer majd külföldre költözzek. Éppen ezért gondolkoztam azon, hogy jó lenne, ha esetleg külföldön tanulhatnék tovább. Sajnos arra lehetőségem nincs, hogy egyből ott kezdhessem az egyetemi életet, hiszen azt a családom képtelen lenne finanszírozni.


Egri vagyok, ezért a legegyszerűbb és leggazdaságosabb döntés az lenne, ha az Eszterházyra járnék. Nem lenne szükséges elköltöznöm, tömegközlekedésre költenem pénzt (Egerben nincs olyan távolság amit ne lehetne legyalogolni - esetemben az egyetem 15 percnyi séta a lakásunktól), stb... Az egyetem melletti munkából szerzett kis jövedelmemet félretehetném, és ebből a megtakarításból már képes lehetnék az alapképzés elvégzését követően saját lábra állni, akár Pestre költözni és ott munkát vállalni, tapasztalatot szerezni, és tovább gyarapítani megtakarításaimat. Mielőtt szerencsét próbálnék odakint, mindenképpen le szeretném dolgozni itthon a kötelező időt, amelyre az állami ösztöndíj kötelez, hogy ne kelljen utánna semmit visszafizetnem, vagy hazaköltöznöm ismét, hogy majd később dolgozzam le azt... Ez viszont nem probléma, sőt, hiszen odakint sok mesterképzés előfeltétele a szakmai tapasztalat.


Egy dologtól félek csak viszont, mégpedig attól, hogy nem tudom mennyire kapkodnának értem majd a külföldi egyetemek azt látván hogy én egy "relatíve nevenincs intézmény" hallgatója voltam itt Magyarországon. Kutakodtam már az interneten, és sok külföldi egyetem elmondása szerint a mesterképzésre való felvétel sokkal inkább azon múlik, hogy milyen munkatapasztalatokkal rendelkezik a jelentkező, továbbá természetesen még feltétel az alapfokú oklevél megléte. Ezek szerint nem számítana kifejezetten az, hogy melyik egyetemen szerzem a BSc-met? (gazdasági vonalon szeretnék továbbtanulni)


Kifejezetten svéd egyetemeket nézegettem eddig, ugyanis korábban már többször is volt szerencsém Svédországba utazni, voltam is ott 2 hónapot egyik nyáron önkénteskedni, ami egy egyszerűen fenomenális élmény volt! Tanulgatok is Svédül itthon önmagamban, mivel gyönyörű nyelvnek találom! Emellett nyelvtudás terén még egy C2-es Cambridge angol nyelvvizsgával rendelkezem, valamint készülök spanyolból is a C1-re.


A kérdésem tehát az lenne, hogy felvennének-e egy kisebb, vidéki egyetemre külföldön (lehetőleg Svédországban) mesterképzésre, ha az alapképzésemet itthon szintén egy vidéki egyetemen végeztem? Lehet hogy csak fölöslegesen aggódom, viszont tényleg érdekelne a ti véleményetek is!


Előre is köszönöm a válaszaitokat, és további szép napot kívánok nektek! :)



2020. dec. 15. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

amennyire észrevettem nem igazán lényeg az hogy magyarországon belül milyen egyetemen tanulsz - a magyar egyetemek nem valami nagyhírűek.

Amire majd figyelned kell egyetem alatt, hogy szerezz minél több tapasztalatot, akár széles körben: munka, diákszervezetek (ha vezetőségi tag leszel még jobb), demonstrátori munka (tanár asszisztens/hallgató aki segít az órákat előkészteni, pontozni, egy-egy szemináriumot megtart), TDK, erasmus félév.

a külföldi egyetemekre kell írni általában motivációs levelet is, annak is jól kell sikerülnie. gazdasági mesterekre külön vizsga is kell (GRE vagy GMAT a neve, de ezzel még nem kell foglalkoznod), és ennek a pontja számít bele leginkább - e miatt nem olyan fontos, hogy hova jársz egyetemre. Az persze plusz pont, ha valami nagyon angy nevű helyről érkeznél, de mint írtam, itthon nincsenek igazán ilyenek. (Corvinusra járok, nagyon akarják nyomatni, hogy ez mennyire top egyetem, meg elit hely, de hacsak nincs az egyetemnek valami kapcsolata vele, külföldön nem is hallottak róla).


Szóval röviden: Igen, van esélyed kisebb vidéki egyetemről is külföldi mesterre menni (nem is feltétlenül kisebb vidéki egyetemre).

2020. dec. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Van esélyed vidéki egyetemről is külföldi mesterszakra bekerülni. Dániában tanultam mesteren, és a Debreceni Egyetemen végeztem. Ahogy az első is írja, külföldön nincs különbség a magyar egyetemek között, európai szinten sincsenek az élvonalban. Az, hogy egy egyetem 400. vagy 700. a rangsorban, teljesen mindegy. Annyi, hogy számított az átlagom a jelentkezésnél, érdemes jól tanulni. (4.0 feletti átlag nem árthat.)
2020. dec. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!