Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hülyeség lenne elkezdeni...

Hülyeség lenne elkezdeni februárban egy MSc-t itthon, ha ősztől tudnék külföldön tanulni 25 évesen?

Figyelt kérdés

Az anyagi helyzete a családnak mindig is rossz volt, ezért kezdtem el az egyetemet csak 22 évesen, az érettségi után dolgoztam pár évet, hogy tudjam finanszírozni a tanulmányaim alatt a megélhetésem (csak nappalin indult a BSc sajnos). Mindenképp szeretnék MSc-t végezni, ugyanakkor külföldre is szeretnék menni, világot látni. Most felfedeztem egy országot, ahol adnak ösztöndíjat a képzés teljes idejére, lakhatási támogatással, mindennel együtt. DE csak ősszel indul az adott országban MSc. Nem tudom, hogy mi lenne a helyes döntés. Ha elkezdek februárban egy MSc-t itt, akkor azt fejezzem is be? Fél év után hagyjam ott, és menjek a külföldi képzésre, HA megkapom az ösztöndíjat? Az adott ország nyelvét megtanulni nem probléma, nagyon jó a nyelvérzékem, angolul jól beszélek.


Ti mit tennétek?



2020. szept. 19. 17:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az itthoni MSc mellett annyi szól, hogy tudnék mellette dolgozni, míg a külföldi mellett szinte biztos, hogy nem, vagy korlátozva lenne nagyon.
2020. szept. 19. 17:50
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Én a helyedben dolgoznék fél évet és utána mennék a külföldi msc-re, de jelentkeznék az itthoni szeptemberi képzésekre is. Legalább pörögne a bsc finanszírozott félévei után kötelezően teljesítendő itthoni munkaviszony, és tapasztalatot szerzel, ami a munkaerőpiacon fontosabb, mint az msc diploma. Ha meg nem sikerül a külföldi msc az itthoni mellett lehet tovább dolgozni.
2020. szept. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez ellen csak az szól, hogy elég specifikus alapszakot csinálok, és kicsit nehézkes vele (jó) munkát találni annak ellenére, hogy nagyon sokoldalú a szak és nagy területre ad rálátást, és a koronás leépítések miatt így még bizonytalanabb, hogy tudnék-e dolgozni decembertől. Ezért szeretném elkezdeni az MSc-t most februárban, mert mellette amint tudok, munkábaállok, viszont ha nem sikerül az ösztöndíj jövő őszre, akkor sem az van, hogy még fél évvel később kezdem a mestert...


Csak nagyon vacillálok, hogy egyáltalán tervezzek-e ezzel, pl kéne egy TOEFL vizsgát csinálnom, ami tudásilag simán megvan, inkább az anyagi oldalára kellene rákészülnöm kicsit, meg maga az egész folyamat, pl 2 oktatótól kell ajánlólevelet vinni, az is kissé macerás lehet...

2020. szept. 19. 18:14
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Attol fugg ferfi vagy-e vagy no
2020. szept. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem fontos a kérdésem szempontjából.

Max az a fontos még, hogy per pillanat nem tudom, hogy hosszútávon itthon, vagy külföldön szeretnék-e élni. Az az egy biztos, hogy mindenképpen szeretnék külföldön is eltölteni pár évet, tehát ha nem MSc-re megyek, akkor az MSc után 27 évesen fogok menni.


A kérdést "praktikusság" szempontjából tettem fel, hogy annak van-e több értelme ha MSc mellett dolgozok de itthon vagyok és végzek egyetemet, vagy ha inkább félévvel később külföldön kezdek és végzek MSc-t de mellette nem tudok dolgozni, viszont a külföldi diploma értéke magasabb még mindig, ha más nem a nyelvtudás miatt.

2020. szept. 19. 19:08
 6/11 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem is a nemed a legfontosabb tenyezo
2020. szept. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor miért nem lehet mindkét nemre vonatkoztatva válaszolni?

Szerintem más is lehet majd hasonló helyzetben, akinek hasznos lehetnek az itt adott válaszok.

2020. szept. 19. 19:20
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Megkérdezhetem, hogy milyen szakról van szó? Látod-e esélyét annak, ha pl. itthon elkezdenél egy szemesztert, kint elfogadnának néhány tárgyat?
2020. szept. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gyógyszervegyész-mérnök vagy Biotechnológia MSc a cél itt is és külföldön is. Szerintem külföldön itteni tárgyat nem fogadnának el, bár ki tudja, ezeknek alaposan utána kéne járni. Most még csak fontolgatom a dolgot, mert most találtam rá erre a lehetőségre és alaposan utána szeretnék nézni, mielőtt beleugrok.
2020. szept. 19. 19:25
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben szerintem jobban járnál a külföldi diplomával. A gyógyszeripari cégeknél nagy a verseny.
2020. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!