Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön milyen az oktatás?

Külföldön milyen az oktatás?

Figyelt kérdés
Hányra kell suliba menni,milyenek a tanárok,közösség.Sokat kell tanulni?Hánykor végeztek?Ha ti tanultatok külföldön vagy van ismerősötök tudnátok nekem mesélni?

2020. dec. 27. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
8ra. Jó. Igen. Változó.
2020. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én Ausztriáról tudok nyilatkozni, de ez nem egy általános dolog, nem minden iskola ugyanolyan, vannak eltérések és csak a középiskoláról hallottam, tehát általános iskoláról nem tudok nyilatkozni. Van osztrák ismerősünk, neki a gyerekei és az unokahúgai meséltek ezt-azt, illetve vannak magyarok, akik kiköltöztek és a gyerekeik kint járnak iskolába.

8 körül kezdődik az iskola. A tanárok között vannak jók is és rosszak is, mint mindenhol. Vannak nagyon aranyos, kedves, segítőkész tanárok és vannak olyan is, akik rosszindulatúak és mindenki fél tőlük. A közösség szintén vegyes, vannak jó tanulók, rossz tanulók, bunkók, kiközösítettek és rendes gyerekek is, de ez szerintem nem országtól függ, hanem mindenhol így van.

Délután 2 körül végeznek, de volt olyan, hogy azt hallottam, hogy pl. dél körül hazamehettek, de utána még vissza kellett menni.

A tantárgyak nagyjából ugyanazok, mint nálunk: matek, német (ez ugye nálunk a magyarnak felel meg), angol, történelem, földrajz, biológia, kémia, fizika, szokott lenni etika vagy hittan is, ének-zene, tesi, egyes iskolákban előfordul pszichológia. Ami számomra meglepő volt, hogy a legtöbb iskolában (nem mindenhol, de általában) második idegen nyelvként vagy franciát vagy latint vagy mindkettőt kell tanulni. Nem az az általános, hogy a gyerekek választhatnak X nyelv közül, mint nálunk.

Házi feladatot ugyanúgy kapnak, hol többet, hol kevesebbet.

Az első és a második félév között náluk van egy 1 hetes szünet azt hiszem január végén.

Az, hogy mikor kezdődik és mikor fejeződik be az iskola, tartományonként kicsit eltérő, de ha jól tudom, 1 héttel tovább szokott tartani, mint nálunk Magyarországon.

Érettségit 4 tantárgyból kell letenniük, de náluk nem ez az egyetemi felvételi. Sok szakra egyáltalán nincs külön felvételi, hanem az első félévben vannak nehezebb vizsgák és lehet azt is a felvételinek nevezni, mert ha valaki azokon megbukik, akkor kibukik az egyetemről. De vannak olyan szakok, ahol van külön felvételi, pl. orvosi.

2020. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!