Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan kellene felkészülnöm?

Hogyan kellene felkészülnöm?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd külföldön (leginkább Németországban) egyetemen tanulni.

Jelenleg 9. osztályba járok, németet iskolában nem tanulok, nem rég kezdtem el magamtól tanulni, még nem megy valami jól, de szerintem azzal nem lesz baj, még van vagy 3 évem megtanulni.

Inkább olyasmire lennék kíváncsi, hogy hogy is megy ez a felvételizés és, hogy a német nyelven kívûl érdemes volna-e még készülnöm valamibôl.

Romániában járok iskolába és itt másabb a tanügy. Nem tudom, hogy ez változtat-e a folyamat menetén.

Na meg az anyagi része a dolognak... Mennyibe kerülne ez reálisan és vajon tudnék-e dolgozni egyetem mellett. Az, hogy melyik város, nekem annyira nem lényeg, leginkább a Rhine-Rühr metropolitán régióban, Berlinben, Münchenben, vagy Hamburgban gondolkodtam.



2020. dec. 27. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Írok privátot! :)
2020. dec. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Amit kihagytam, hogy itt reál szakon (természettudományok) tanulok, szeretem a biológiát, a kémiát (kémiából még magyar nyelvû országos versenyre is kijutottam, csak elmaradt a covid miatt), viszont nem szeretem túlzottan a fizikát, a matekhez pedig semlegesen állok, mert szeretem, de nagyon kifáraszt.

Még nem tudom pontosan, hogy mivel is szeretnék foglalkozni, leginkább az egészségügyben, a tanügyben (ha sikerül perfekt megtanulnom németül), vagy valami a kémiával (pl. gyógyszerészet).

2020. dec. 27. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A németnek rendesen állj neki, keress fel szerintem egy magántanárt, az lenne a legjobb, vagy kezdj tanfolyamokra járni. Nyáron intenzív tanfolyamra is elmehetsz. Úgy tudom ha német egyetemre felvételizel külföldiként, elvárás a német nyelvvizsga, azt nem tudom, hogy középfok vagy felsőfok, de inkább a felsőfokot ajánlom. Goethe vagy ÖSD szokott kelleni.
2020. dec. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a DSD II. - volt, amivel ki lehetett jutni németbe tanulni.
2020. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy egyelôre lefektetem az alapokat Duolingóval és a Deutsche Welle aplikációjával. Majd mikor már komolyabb téma lesz a továbbtanulás, olyan 1-1.5 év múlva elkezdem komolyabban fejleszteni a nyelvtudásom.

Ez így vajon mûködne, vagy nem lenne elég?

2020. dec. 27. 17:01
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

nekem iskolában hat évembe került a felsőfok. középfokkal nem tudom németbe felvesznek-e még, ausztriába kérik a felsőt. szóval szerintem hagyd a duolingót, te nem érsz rá ennyire. a dwnek jó dolgai vannak, az jó kiegészítés lesz a tanárod mellé.

az hogy melyik országban érettségizel nem számít, egy-két kivételtől eltekintve minden ország érettségijét elfogadják és átszámítják. nem te leszel az első román bizonyítvány az országban, ne aggódj :)

2020. dec. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Ausztriában élek, 2 év intenzív tanulás után lett meg a középfok, bár oké, lehetett volna 1,5 év is, mert volt egy kis kihagyás, de annál kevesebb semmiképp. Úgyhogy azt ajánlom neked, hogy inkább már most keress fel egy némettanárt és kezdj el komolyan németet tanulni. Ha el is fogadják a középfokot, akkor is a felsőfokra hajts, mert ha kint akarsz az egyetemen tanulni német nyelven, akkor kelleni fog egy jó némettudás.
2020. dec. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!