Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemeken milyen...

Külföldi egyetemeken milyen szintű előkövetelmény van mesterképzésre?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata Európán belüli egyetemet illetően? Mesterképzésre szeretnék jelentkezni 2 év múlva. Jelenleg BSc-s mérnökhallgató vagyok.

Nem tudom milyen szintű előkövetelmények vannak a tanulmányi átlagot vagy a diploma minősítését illetően.



2020. dec. 29. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahány szak és egyetem, annyi kritérium. Keress rá, hogy study in [ország neve], válassz ki egy szakot és nézd meg a felvételi követelményeket.
2020. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zoracle ***** válasza:

Minden egyes szak weboldalán találsz 'Entry Requirements' részt, ahol szinte biztosan van egy külön fejezet vagy link a külföldről jelentkezőknek. Itt jellemzően találsz egy listát vagy táblázatot arról, hogy melyik országból milyen kritériumokkal vesznek fel. Ez persze csak a diplomád eredményét illeti. Mesterszakoknál általában kell mellé motivációs levél, CV, de akár referencia vagy interjú is. Ezeket teljesen ugyanúgy meg kell csináld, mint az adott országon belülről jelentkezőknek.


Ezek az utóbbi dolgok főleg a kompetitív szakoknál fontosak. Ha csak egy 'bármilyen' külföldi mesterképzésen akarod folytatni, garantáltan nem lesz problémád a felvételi procedúrával, de tanácsos több helyet kiszemelni, mert sosem mehet biztosra az ember - és mindig jó, ha vannak opcióid.


Keress nyugodtan kérdésekkel, ha van még, de a Google is rengeteget tud segíteni.

2021. jan. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, kérdező, te mire jutottál azóta ?
2021. jan. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!