Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Német ÖSD C1-es felsöfokú...

Német ÖSD C1-es felsöfokú nyelvvizsgával rendelkezem, de félek, hogy nyelvtudás szempontjából még ígyis nehéz lesz a Bécsi Egyetem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem inkább b2-m van (papíron van dsd II.-m, csak nem érzem úgy hogy évekkel később az a tudás valóban megvan még), kicsit elmegy a zsebpénzem a nagyobb esszék lektorálására, de úgy különben nincsenek nehézségeim. mondjuk biztos szaktól is függ. vagy nem tudom. a szaknyelv valamilyen szinten az anyanyelvieknek is új lesz.
2021. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A fiam erős középpel ment ki három éve egyetemre, ÖSD-t tett ő is. Azt tudom Neked mondani,hogy könnyű biztosan nem lesz, de ne ijedj meg tőle. Az elején sokkal lassabban megy majd a tanulás mint magyarul, sokkal több időt kell rászánnod és esetleg nem lesznek olyan jók a jegyeid mint itthon. De ezzel nem kell foglalkozni. Én az első évben minden vizsga után csak annyit kérdeztem tőle, hogy sikerült-e. Nincs jelentősége a jegynek.Csináld végig az első évet, vesztenivalód nincs, utána eldöntöd, hol folytatod. Ha esetleg átjelentkezel egy magyar egyetemre elképzelhető, hogy néhány jegyet elfogadnak. Szóval vágj bele bátran, érdemes!
2021. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bogi11 ***** válasza:
2/2 Megkérdezhetem, hogy melyik egyetemre jár a fiad? Az enyém most készül közgazdaságot tanulni. Most egyébként a beiratkozáshoz már kérik a C1 nyelvvizsgát. Neki az nem lesz meg, úgyhogy a nyelvi előkészítő év szükséges lesz. Ha meglenne a C1-e, akkor én nem aggódnék a nyelvtudása miatt. :)
2021. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bogi11: írok privátot.
2021. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Javaslom még hogy ha van lehetőség, akkor keressetek osztrák anyanyelvű tanárt hogy tudjon segíteni a Dialektes kiejtésekben. Bécsben és az egyetemeken is ki lehet fogni olyan tanárt aki Steierischt, vagy Burgenlandischt beszél és akkor lehet nyolc nyelvvizsga is, akkor is csak az 50%-át fogod érteni. Én mielőtt kijöttem ugye a Normal németet(Hochdeutsch) tanultam, és sokszor keveredsz olyan helyzetbe hogy semmit nem értesz. Sok szó van amit a németek nem használnak, az osztrákok igen. És még ott vannak a szólás mondások ami teljesen más. Youtubeon lehet találni videókat amik összehasonlítják a két nyelvet, abból sokat lehet tanulni.
2021. febr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!