Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha valaki Romániából Magyarors...

Ha valaki Romániából Magyarországra akar egyetemre menni, akkor kell különbözeti vizsgát tennie?

Figyelt kérdés
Mit kell csinálnia? Az ottani jegyeivel ha jók felveszik?

2021. jan. 14. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én múlt évben érettségiztem, és mentem Magyarországra egyetemre. A pontos menetét már nem tudom, de mindenképpen kell egy ügyfélkapu, amit személyesen kell megnyiss, utána pedig van egy e-ügyfélkapu (asszem ez a felvi.hu), ahova majd feltöltöd az eredményeid (ezért nem kell semmit se postázni).


Az érettségi eredményeidet beszámítják+ a román érettségit B2 nyelvvizsgaként is beszámítják (de mindenesetre kérj egy igazolást a titkárságról, hogy 9-12.ben tanultál románt és töltsd fel az e-ügyfélkapu rendszerébe: ügyfélkapu csináláskor kapsz erről infót+ olvass utána a dolognak).


Az érettségi eredményeiden kívül kell jelentkezz egy emelt érettségire, amit Magyarországon kell letegyél, erre külön kell jelentkezni, egy olyan tantárgy kell, amit beszámítanak a szakodon, ahova mész (szakokhoz tartozó tantárgyakhoz van táblázat neten).


Javaslom, hogy hamar kezdj neki az infók összeszedésének, Magyarországon már február közepéig le kell adni papírokat, tehát ha szeptemberben mész egyetemre, akkor már előtte való év októberben kezdd el, mert jönnek az ünnepek/érettségi/ vírus miatti nehéz határátlépés, és ügyfélkapuhoz/emelt érettségire beiratkozáshoz át kell menni Magyarországra.

Sok sikert!

2021. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem rosszból, de készítsd a pénztárcád, mert minden papírt le kell fordíttatni hivatalos fordítóval, akinek van az államtól pecsétje.
2021. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!