Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi alapján válasszak? ERASMUS-...

Mi alapján válasszak? ERASMUS-környezet vagy oktatás? Hova menjek erasmusra?

Figyelt kérdés

Nos menni fogok ha minden igaz erasmussal egy szemesztert kinn tanulni.

Az a helyzet, hogy évek óta kinéztem Hollandiát-Groningent, ami a világ 100 legjobb egyetemében benne van. Tetszik a holland kultúra, az ország, meg a lazaság..viszont csak őszi félévben mehetek, azaz 3.évben tudok csak menni (4 éves a képzésem)


Viszont..kecsegtet a gondolak, a hegyek miatt. Komolyabban túrázok, imádom a hegyes vidékeket. Amit még választhatnék: OSLO, egy kevésbé erős norvég egyetem, Tallin-ami még tetszene, az Koppenhága ugye, hasonló mint a holland felállás :DDDD



Szerintetek hogy válasszak? Nyilván a tanulmányok a legfontosabb, de a környezet sem elhanyagolható. A holland egyetem nagyon exklúzív, 76.legjobb a világon, és hegyek ide vagy oda, lehet sosem tanulnék ilyen magas presztízsá helyen. Egyébként Groningen is gyönyörű, csak a hegyek hiányoznak:D



2021. jan. 21. 12:12
A kérdező szavazást indított:
Hollandia, az oktatás miatt
Tallin, Észtország-környezet miatt
Oslo, Norvégia-környezet
Koppenhága, Dánia
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudnod. Sokan a környezet és a buli miatt mennek Erasmusra. Az én egyetememen pl. egy-két éve Athénba akartak menni a legtöbben, nyilván nem az oktatás magas színvonala miatt.
2021. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahova van pénzed
2021. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
jaja, erasmusra a szórakozásért mennek, főleg mert a kredites rendszer is úgy ahogy van baromság és nem számítanak át mindent...
2021. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg olyan nívós az az egyetem, akkor Hollandiába menj. Ha megkapod a diplomát és nem tanulsz már tovább, akkor még egy ilyen lehetőséged már nem lesz.

Viszont kirándulni mehetsz még bárhova suli/Erasmus után is.

2021. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem amúgy miért azért megy ki valaki erasmusra, hogy szétbulizza magát. Egyrészt, azt a tanulmányaid után is meg tudod csinálni, másrészt sok értelme nincs egy gyenge egyetemre menni. CV-ben is jobban mutat egy nívósabb hely.
2021. jan. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

#5

Hacsak nem valami világszinten is nívós egyetemre mész, senkit nem fog érdekelni, hogy az 1000+ helyezésű egyetemre mentél, vagy a 230.-ra.

2021. jan. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az enyèm ( a holland) a 79. Legjobb egyetem a világon
2021. jan. 25. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért választottam egy nívósabb sulit. Fontos volt a helyszín is nyilván, de azért yenge egyetemre sem akartam menni. Bulizni így is buliztunk, de mondjuk nem csak ezzel telt a félév, rengeteg csoportmunkánk, egyéni beadandónk, vizsgánk volt. (Portugália-NOVA)
2021. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 neincat ***** válasza:
100%

Én Bulgáriában voltam kint, egy nevenincs egyetemen Várnában és bármikor visszamennék, nem választanék mást, nem az önéletrajz miatt mentem Erasmusra, eszemben sem volt ilyen. Nyilván, ha látják, hogy külföldön is tanultál, az már nagy előny.

Amit én megtanultam, hogy olyan országba menj, amit meg is tudsz engedni magadnak, mert amíg Bulgáriában a 470 euró/hó majdcsak több, mint egy átlagfizetés, addig 520 euró/hó Norvégiában alig zsebpénz.

Szerintem Groningen, vagy Tallin.

2021. jan. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!