Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsbe szeretnék menni egyetem...

Bécsbe szeretnék menni egyetemre, de félek, hogy nem érteném, és nem tudnék lediplomázni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
11edikes vagyok, de már eldöntöttem hogy oda szeretnék menni. Viszonylag jól tudok németül, 1 éve van középfokúm, de azért annyira jól még nem tudok hogy mindent megértsek, még amikor nézem a tvt németül, akkor is van amit nem értek.

2021. febr. 7. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
98%

Hát, még van egy éved fejleszteni magad, de ha addigra se vagy biztos benne, akkor lehet jobb döntés lenne kivenni egy év szünetet, és valamit dolgozni, közben fejleszteni a tudásod.

Esetleg olyan munkát választani, ahol gyakorolhatod a németet.


Meg neten keress egyetemi előadásokat német nyelven, hogy mennyire bonyolult. Leginkább a kinézett szakirány nyelvezetét figyepd meg.

2021. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
van előkészítő év azoknak, akiknek nincs c1es nyelvizsgája és nem anyanyelviek (nekem van, tehát ennél közelebbi infót sajnos nem tudok róla)
2021. febr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

Az egyetem kezdetéig van még bő másfél éved, használd ki intenzív nyelvtanulásra. Az eleje mindenképpen nehéz lesz, lassabban tanulsz majd mint magyarul, de ezt nem lehet megspórolni. Sok idő, munka, energia, (vérverítékkönnyek), az elején lehet rosszabb jegyek mint itthon megszoktad, de ahogy telik az idő javul a helyzet. A tanárok, ügyintézők toleránsak, segítőkészek - hozzá vannak szokva a külföldi diákokhoz. Hidd el kevesen érkeznek közülük C2-vel.

Ami praktikus tanácsot tudok adni: vedd fel olyan diákokkal a kapcsolatot akik a kinézett egyetemre/szakra járnak, ők tudják a legpontosabb infokat adni.

Ha még nincs nyelvvizsgád az ÖSD-t vagy a Goethét ajánlo, kint ezek a legelfogadottabbak.

Ha végképp bizonytalan leszel beiratkozáskor, van nyelvi előkészítő év - de első év alatt is beiratkozhatsz német tanfolyamra az egyetemen.

Bízz magadban, sok sikert!

2021. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hajrá, életed legjobb döntése lesz. Nem tudom milyen szakon fogsz tanulni, de reál jellegnél, ahol az alap a matek (infó, közgáz stb) nem akkora hátrány az idegen nyelv.


Az emberek nagyon megszokták, hogy iskolába járnak, és el sem tudják képzelni, hogy az egyetem ne folytatólagos legyen. Én is úgy csináltam, középiskola után egyből egyetem. Nem kellett volna. 1-2 év munka után könnyebb dolgom lett volna.


Szerintem menj el német nyelverületre élni, dolgozni egy évet, legyél nyitott a kollágákkal, ne magyar közvetítőkhöz menj, és utána stabilan fogod használni a nyelvet. Ekkor már nyugodtan jelentkezhetsz egyetemre, és egy kis pénzed is lesz. Egyébként ha nincs koronavírus járvány, akkor az előadások nyilvánosak, próbaként egy-kettőre be is ülhetsz.

2021. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!