Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri Németországban lediplom...

Megéri Németországban lediplomázni?

Figyelt kérdés
Édesapám kint lakik már több éve. Biztos munkahelye, lakása van. Ő vetette fel nekem a kérdés, hogy érettségi után szeretnék-e kint továbbtanulni. Építészmérnökire szeretnék menni, de halasztanom kéne egy évet (a nyelvtanulás végett. Elég nagy macerával járna és soksok tanulással, de szerintem nem lehetetlen. Sok olyan 'pletykát' hallottam, hogy a magyar iskolák sokkal erősebbek, de papíron nem érnek semmit, míg kint az iskola elvégzése könnyebb, és azzal a diplomával bármely országban találhatok munkát. Megérné az erőfeszítést? Esetlen vannak így mások is?
2011. aug. 7. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet az, hogy nem tudom mennyit ér egy német diploma, de van egy olyan érzésem, hogy még mindig többet, mint egy magyar. A helyedben én kimennék, főleg amiatt, hogy nem kellene egyedül kint lenned, hanem apukáddal lehetnél. Ez egy nagyon jó lehetőség.
2011. aug. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A pletykák nem igazak... :D Úristen, ki mondta ezt az ökörséget? Tuti irigy volt. Az ilyen lehetőség után két kézzel kell kapni! Halassz egy évet, tanulj kint nyelvet, gondolom apukád is tudna benne segíteni, aztán vágj bele. Ha angol nyelvterületen nekem ilyen lehetőségem lenne, már indulnék is, azonnal, pedig még csak reggel 5 van. (:


Magyarországon jelenleg pang az építőipar, sok építészmérnök nem tud elhelyezkedni. Én legalábbis így hallottam. Kint viszont millió lehetőséged lenne plusz még a magyarországi is, ha létezik egyáltalán.


Én azt mondom, ne szalaszd el, nehogy később nagyon megbánd!

2011. aug. 7. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt a 'pletykát' terjesztette, hogy a magyar iskolák erősebbek, az egy idióta. Guglizz rá a The Times 200-as listájára, és látni fogod hogy nagyon sok német egyetem van. Németország a műszaki/mérnöki felsőoktatás egyik gócpontja az EU-ban (a másik a francia grande école-ok, illetve némelyik fizetős angol egyetem).

Szóval használd ki, ha ilyen lehetőséged van.

2011. aug. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen használd ki a lehetőséget.


Nem ismerem az építészmérnöki képzést sem itt, sem ott, én viszont azt hallottam, hogy bármelyik képzésről is legyen szó, Németországban sokkal gyakorlatorientáltabb az oktatás. Sokkal több olyan dolgot fogsz tanulni, amit utána tényleg használni is tudsz, gondolom több lehetőséged lesz a tantárgyak választásában, és nem lesz heti 35 órád sem, mint Magyarországon lenne, ha minden előadásra és gyakorlatra bejárnál.. (jó, ez a szaktól is függ)


Egyszóval boldog életed lesz, németországi egyetemistaként, és gondolom az a terved, hogy utána kintmaradsz, és nagyon is jól teszed. Aki olyat mond, hogy maradj Magyarországon, vagy hogy itt jobb a képzés, akárki legyen is az, csak irigységből mondja.


Ha nekem ilyen lehetőségem lenne, már régen Németországban lennék. De így most már be kell fejeznem itthon az egyetemet, aztán talán majd valami lehetőségem nekem is lesz rá valamikor, hogy ne itt Magyarországon kelljen végigszenvednem a hátralevő életemet.

2011. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem se hagyd ki.

Egy kicsit elszabadulsz itthonról.

Másrészt megismersz egy másik kultúrát.

Harmadrészt meg fogod tanulni a szakmai nyelvet, ami később előny lesz.

2011. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2011. aug. 7. 14:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is építészmérnökire szeretnék járni Németországban, 1 vagy 2 év múlva jelentkeznék oda, most még csak tervezgetem és infókat gyűjtök róla. Esetleg email-ezhetnénk, hogy te miket tudsz már, hova mennél és talán én is tudok cserébe valami hasznosat mondani :)
2011. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó hozzászóló: add meg az emailodat és nyugodtan mailozhatunk:)
2011. aug. 17. 20:14
 9/9 anonim ***** válasza:
szia, végül hogy alakult az életed?
2021. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!