Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus mellett van lehetőség...

Erasmus mellett van lehetőség dolgozni angol nyelven?

Figyelt kérdés

Szeretnék erasmusra menni, külföldön élni, de a családom nem tud támogatni ebben.

Angol nyelvtudással tudnék (diák)munkát vállalni, hogy legalább meg tudjak élni kint, ha az ország nyelve nem angol?

Elsősorban Németország és Ausztria érdekelne, hisz a jövőben is a két ország közül az egyikben szeretnék majd élni, de természetesen bármelyik ország érdekelne.

Volt olyan aki dolgozott erasmus közben (angolul)? Lehetséges így csinálni?



2021. febr. 14. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

az egyetem közben dolgozz részmunkaidőben, és rakj félre amennyit tudsz. igyekezz jó átlagot hozni és akkor tanulmányi ösztöndíjat is félre tudsz rakni.

Erasmusra kapsz egy bizonyos összeget minden hónapra, az összeg a célország megélhetésétől függ. Érdemes jelentkezéskor utánanézni az átlagos kiadásoknak, főleg hogy mennyibe kerül az albérlet. Amennyire én észrevettem egyrészt sok német egyetemnek van kollégiuma eléggé jó árakon, szóval ez már jó kezdés.

Az elején kicsit több a kiadás (foglaló, kiutazás, alapdolgok vásárlása) de ezt bőven fedezheti ha a fentebb említett bevételekből van elég félretett pénzed. Ezzel és az ösztöndíjjal + az esetleges tanulmányi ösztöndíjjal ki lehet jönni a pénzből, szülői segítség nélkül. Persze nem szabad ész nélkül költekezni, de ha a családod nem engedheti meg magának hogy ilyenben támogasson, akkor gondolom alapból nem az a pénzszórós típusok vagytok.

Dolgozni elég nehéz. Alapból nem szeretik, ha nagyon rövid távon tudsz csak dolgozni valahol. Az angol nyelvű munkákat általában elviszik a full time kint tanuló külföldiek (és ők is nehezen találnak).

Szóval arra akartam kilyukadni, hogy nem feltétlenül kell tanulmányi erasmus alatt dolgoznod a megélhetésért.

Nekem az erasmusom volt az egyetlen olyan félév, amikor nem dolgoztam :D

2021. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ohh köszönöm! Igen, 500 eurót adnak egy hónapra de az kint a lakhatást se fedezi, és le is van írva hogy ez támogatás, nem fedez minden költséget. Te merre voltál?
2021. febr. 14. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

barcelonában, spanyolország egyik talán legdrágább városában már ami az albérletárakat illeti. és kijöttem a megtakarításaimmal és a havi kis 25ezres tanulmányi ösztöndíjammal. oké, azt elismeres, a zöldségek eléggé jó árban voltak(2019 ősz)

mint mondtam, nézz utána az egyetemeknek mielőtt jelentkezel. Voltak barátaim akik koliszobát havi 200 euróért kaptak Németországban, úgyhogy nagyon is kényelmesen elvoltak az erasmusos pénzükből.

az hogy fedez-e minden költséget nyilván országtól, várostól, és személytől függ. Amennyiben az erasmus brossúrákból / kinti egyetemek által összeállított kalkulációból jött ki hogy nem fedezi a lakhatást, inkább számold át magadnak is. Én is megijedtem, de igazából a legtöbb helyen sokkal többet írnak azokba a kalkulációkba, mint amivel jó gazdálkodással ki lehet jönni (és nem arra gondolok, hogy vajaskenyéren kell élned végig és sehova sem kimozdulni)

2021. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk még 2003-ban voltam kint Amszterdamban Erasmus ösztöndíjjal, az a kb 500 EUR amit kaptam az pont a szállásra volt elég. Én az utazás előtti félévben és a kiutazás idejére is felvettem diákhitelt, amit aztán mikor munkába álltam diplomázás után ki is fizettem hamar. Nekem megérte, szüleimnek egy fillérbe se került.
2021. febr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!