Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus alatt lakást vagy...

Erasmus alatt lakást vagy szobát érdemesebb bérelni?

Figyelt kérdés

A szoba/kollégium mellett szól az ára, valamint, hogy van egy fix közösség és talán nem lesz olyan nehéz az elején az ismerkedés.

Egy kis studio lakás nyilván kényelmesebb, megvan az ember saját magánszférája, saját fürdőszoba stb, de drágább is és így legfeljebb az egyetemi erasmus programokon lehetne barátokat szerezni.


Akik voltak már, hogyan oldottátok meg?



2021. febr. 15. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

szerintem csakis a kollégium. a legjobb, ha olyan kollégiumba mész, ahol a többiek is nemzetköziek. a helyiek nem lesznek olyan barátkozósok veled.

a külön kis lakással alapból kizárod magad egy csomó jó dologból.

szuper volt amúgy az erasmus, ahhh bárcsak visszamehetnék :D

2021. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen szoba/kollégium (nem minden országban szokás a kollégiumi elhelyezés)

Felesleges arra költened hogy 3-4 hónapig ne kelljen osztozkodni a fürdőszobán és konyhán, lesz más amire költhetsz kint :D

Ahogy te is írtad, könnyebb szocializálódni. Persze nem biztos hogy ki fogsz jönni a lakótársaiddal, de mi at erasmusos ismerőseimmel jókat sztorizgatunk a kattant lakótársainkról és furcsa főbérlőkről is, szóval ha nem is lesz szerencséd a lakótársakkal, legalább egy alap témát adnak amiről tudsz beszélni. (nekem 3ból 1 lakótársam borzasztó volt)

2021. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt választanám, amelyik a legolcsóbb :D Szóval kollégium vagy szoba.
2021. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak és kizárólag kollégiumba mennék. 2 évet éltem kollégiumban Kelet-Ázsiában, felfoghatatlan körülmények között, patkány, csótány minden volt, mégis életem legboldogabb időszaka, fantasztikus volt közösségben élni.
2021. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!