Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Minden külföldi egyetemre...

Minden külföldi egyetemre járónak nagy az arca? Vagy csak az én haveromnak?

Figyelt kérdés

Na szóval, van egy haverom, aki Hollandiában jár egyetemre. Mióta kint van (1.5 éve), nagyon elszállt magától, főleg mert talált egy munkát ami jól fizet, valamint a szülei is támogatják anyagilag, úgyhogy teli van lével. Ezzel rendszerint felvág, persze nem feltűnően, hogy mások orra alá dörgölje, hanem ha Magyarországon van, sokszor hangoztatja, hogy mi milyen olcsó, beültünk valahova (még nyáron) és volt hogy mindenkit meghívott valami italra, de nyilván ezt is azért, hogy megmutassa hogy neki erre is telik. Ez még annyira nem is gáz, de a magyar oktatást teljesen leszólja, mindent Hollandiához hasonlít, neki az az etanol, miközben a barátai nagy része Budapesten tanul, mégis azt kell hallgatni, hogy Hollandia mekkora király.

Másnak is van ilyen ismerőse/barátja/haverja?



2021. febr. 22. 11:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem is csodálom, hogyha közvetetten lenéz titeket, amikor azt sem tudod, hogy az etanol és az etalon között mi a különbség...


Itt inkább csak arról van szó, hogy irigy vagy. Az miért felvágás, hogy mindenkit meghív egy körre? Csak mert te nem engedheted meg magadnak? ...

2021. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom mi a különbség az etanol és az etalon között, csak létezik az a furcsa fogalom, hogy autocorrect🤭 Nem vagyok irigy, csak idegesít a menőzés.
2021. febr. 22. 11:33
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy nézem, itt te vagy az, aki irigy, benned van a hiba!
2021. febr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jól van.
2021. febr. 22. 11:35
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

egyrészt nem értem, hoyg mért felvágás, hogy meghív egy italra. ezt tudod jobb helyeken kedves gesztusnak hívják. (és ezzel asszem meg is magyaráztam, mért van odáig a nyugatért és szól le mindent mo.n)

másrészt vedd hozzá, hogy igen, nagyon sokan bebunkóznak amikor valamiért visszajönnek, élj vele együtt, ez egy ilyen védekező mechanizmus. nem az enyém az egyetlen olyan sztori, hogy kijövünk egy jobb élet, egy olcsóbb képzés, egy esély ígéretével európába, és aki addig otthon a legközelebb állt hozzánk, hirtelen leköp ha szembejön az utcán, mert micsoda egy hazaáruló vagy, elkényeztetett, mert neked semmi se jó ebben a csodálatos országban... az ember hozzáidomul, mert egyszerűbb megjátszani mint vállalni hogy ugyanaz az ember vagy, csak kivándorlósodtál...

2021. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%
Csak azt mutatja, hogy közép-kelet európai a szocializációja és valószínűleg a holland egyetemen (ami, amúgy azért nem egy nagy valami) is akként kezelik.
2021. febr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Pedig elég nagy valami egy holland egyetem, nem is erről van szó, hogy nem nagy szám, hanem hogy miért kell attól még más ország oktatását teljesen leszólni. Azt azért te is belátod, hogy Magyarországon elég kevesen engedhetik meg maguknak, hogy külföldi egyetemre járjanak, biztosan emiatt van ekkora arca, kiváltságosnak érzi magát.
2021. febr. 22. 12:57
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Nincs elszállva magától a barátod csak elmondja a véleményét a dolgokról, az meg hogy meghív mindenkit egy italra egy kedves gesztus és nem arról szól hogy ki a fasza gyerek hogy most sokat keresek.


Amúgy én is külföldre járok, igaz még nincs jól fizető állásom ott, de a többi dolgot megértem hogy beszél róla mert én is nagyon sok esetben csak nézek hogy külföldön kb a feléből bevásárolsz mint Magyarországon sok esetben és hát ez borzasztó.

2021. febr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Én például a holland egyetememet is elég sokat kritizálom mostanság. Rengeteg dolog nagyon jó, és összességében jobb, mint otthon, de azért itt is bele tudok kötni sok mindenbe sajnos. Sűrűn hasonlítgatom amúgy a holland rendszerhez a magyart, de egyszerűen azért, mert sok mindent átvehetnénk innen extra erőforrások nélkül is és javíthatnánk a hazai rendszeren. Természetesen én is csak örülnék neki, ha nőne otthon az oktatás színvonala. A közoktatást is ugyanúgy rendszeresen hasonlítgatom a finnekhez miközben ahhoz semmi közöm, csak olvastam róla pár cikket és jobbnak tűnik.
2021. febr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliában tanulok, az italosat megtudom érteni. Nem felvágás, csak külföldön minden k*rva drága, így amikor az ember elé újra előkerül a 700 ft-s korsó sör, ami minőségben és mennyiségben is olyan mint a £10-os, az jól tud esni. És mivel arra az X hónapnyi szünidőre, amíg haza jössz, nem állítod át a konyhapénzed, amit a sulid országához van méretezve, akkor már mé' ne hívd meg azt a 4-5 komát egy italra?
2021. febr. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!