Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen szakra menjek egyetemen?

Milyen szakra menjek egyetemen?

Figyelt kérdés

Két nagyobb van, amire gondolok, azon belul pedig még fogalmam sincs.

Az egyik az közgazdaságtan/biznisz, a másik pedig másik pedig mérnök.

Mindkettőt a matek miatt szeretném, mert abban jó vagyok, meg szeretem is. Az elsőröl csak annyi jut eszembe, hogy könyvelő lehetek, vagy, még ha más is, akkor is csak egy irodában ülök és ugyanazt a feladatot csinálom újra és újra. A mérnökkel pedig az a problémám, hogy a bátyám is annak tanult és ő nem vitte sokra(saját hibájából) és attól félek, hogy ha én oda megyek és sikeres leszek, akkor a bátyám meg a családom nagyon fog haragudni, és azt hiszik, hogy csak azért csináltam, hogy megmutassam, hogy én meg tudom csinálni és rossz érzést keltsek benne. A másik ok ellene pedig, hogy én is attól félek, hogy részben azért akarom nagyon, mert nem lehet. De amúgy meg tényleg úgy gondolom, hogy mérnökként egy csomó mindent lehet csinálni, bármilyen irányba mehetsz, és a munkád közben rengeteg bonyodalmat meg kell oldanod, tervezhetsz, gondolkodhatsz és nem unalmas.

Tudnátok írni érveket és hárányokat a két szakhoz? Plusz, mit gondoltok az én érvelésemről, ez alapján melyiket kéne választanom?

Köszi, ha válaszolsz!



2021. febr. 18. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A családi paranoiáket tedd félre, ne annak akarj megfelelni higy nekik jó legyen!
2021. febr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Valaki felvilágosíthatna hova kell ennyi közgazdász. 3000+ végez évente, én nem tudom, minden excel töltögető titkárnőnek és adminisztrátornak közgáz diploma kell? Tényleg érdekel, mert nevetségesnek tartom.
2021. febr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Segítek.


[A] Jó vagy fizikából és kifejezetten szereted is a fizikát?

- Akkor menj villamos- vagy gépészmérnöknek. Mind a kettő nagyon jó szakma. Talán a villamosmérnök biztosabb szakma. Fun fact: simán lehetsz programozó is és menedzser is villamosmérnöki diplomával. Tehát én magam a villamosmérnökit sorolom a legelső helyre a műszaki jellegű diplomák közül (és nem hazabeszélek, mivel nincs mérnöki diplomám).


[B] Inkább a matekot szereted, a fizikát kevésbé?

=> Ezen belül ha teljesen csak a matekra akarsz koncentrálni, akkor menj vagy sima matek szakra, vagy pedig programtervező informatikusra. Fun fact: a matek az egyik legértékesebb diploma. Lehetsz vele programozó, de szakosodhatsz később adattudományra is, vagy végezhetsz utána egy banki és biztosítási matematikus mesterszakot és azzal bankot robbanthatsz.

=> Ha érdekelnek a társadalmi, gazdasági problémák, akkor két szakot javaslok. Az egyik a Gazdaság- és Pénzügymatematikai Elemző szak (GPME) a Corvinuson. Ez önmagában a legjobb közgazdasági szak Magyarországon, de nagoyn nehéz (mérnöki nehézségű). Ha nem akarod magad ennyire agyonszivatni, akkor nézd meg az alkalmazott közgazdaságtan nevű szakot.

=> Fun fact, igen, ezekkel is lehetsz még mindig menedzser. De egy csomó nagyon jó helyen dolgozhatsz még ezekkel, a vállalatvezetés legértékesebb részein (M&A, stratégia, portfólió-menedzsment stb.)

2021. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Én külföldön járok gimibe és itt is fogok tovább tanulni. Első helyre a fogorvosit tettem, aztán gyógyszerész, aztán kémikus, majd vegyészmérnök, végül kémia tanár. Így ha én a te helyedben lennék, először a mérnökit választanám vagy matek szakot, nem csak azért, mert kevesebb van belőlük, jobb a fizetésük általában, hanem azért is, mert nem tudom melyik országba szeretnél tovább tanulni (Melyik lenne az?) de itt pl. közgázra 5x-ös a túljelentkezés, orvosira kb 20x-os szóval, én amolyan "biztosítékként" is élem meg a mérnök, természettudományos szakokat, kevesebben jelentkeznek, oda tuti felvesznek és az is érdekelne. Szerintem a közgáz biztos,hogy szinte mindenhol olyan szak, ahol túljelentkezés van, külföldiként főleg nehéz ilyen helyekre bejutni és nem is biztos,hogy megéri. Nem azt mondom, nem rossz szak az se, de ha megy a matek akkor a matematikus vagy a mérnöki szakokkal szerintem többre mész.
2021. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%

Milyen mérnöki szakokon gondolkozol?

Amúgy közgázon is van olyan szak, amivel jol kereshetsz, de van, amivel nem sokra mész. Ugyanez mérnökink. Mellesleg az sem mindegy, hogy gazdasági szakok elvégzése után eléggé érteni fogsz a pénzhez és ha ezt a tudást ügyesen használod, akkor elég jól kereshetsz.

2021. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Németországra gondoltam.

Fizikát pedig nem tanulok most, mert szakgimnáziumban vagyok, az általános iskolás fizikát szerettem, jó voltam, de a magasabb szintűről fogalmam sincs.

Matek szakkal mit lehet csinálni? El kell végezni utána mester képzést, hogy ténylegesen el is tudj kezdeni dolgozni valamiben?

2021. febr. 18. 12:39
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
4. vagyok. Nem tudom, hogy Németországban,hogy van, érdemes utána nézni, itt (Észak-Európa), nem is nagyon vannak megbontva a szakok,tehát ahogy a kémikus is, úgy a matematikus is 5 éves alap+mester szak egyben. Biztos, hogy érdemes mesterre menni, akármit is választasz. Nekem sok matematikus ismerősöm van, igaz ők PhD-t is megcsinálták, de betegre keresik magukat. Főleg bankoknál helyezkedtek el.
2021. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#5:

Még azon annyira nem gondolkoztam. Azt nem kell eldönteni az egyetem megkezdésekor, ugye? Csak annyi, hogy mérnök, és utána választhatsz, nem?

Az építész mérnők és gépész mérnők tetszenek egyelőre a legjobban, de még nem sokat tudok róluk.

2021. febr. 18. 12:43
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
4. vagyok, de el kell dönteni, hogy milyen mérnök már az elején is, de szinte mindenhova egységesen kérik a matekot és még egy természettudományos tárgyat.
2021. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
4.,7.,9. vagyok. Építész mérnökihez nagyon jól kell tudni rajzolni és a művészettörténet is kell,hogy menjen. Ezek mennek? Építőmérnök van még, ami hasonló és ahhoz nem kell rajz se művészettörténet.
2021. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!