Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Minden külföldi egyetemre...

Minden külföldi egyetemre járónak nagy az arca? Vagy csak az én haveromnak?

Figyelt kérdés

Na szóval, van egy haverom, aki Hollandiában jár egyetemre. Mióta kint van (1.5 éve), nagyon elszállt magától, főleg mert talált egy munkát ami jól fizet, valamint a szülei is támogatják anyagilag, úgyhogy teli van lével. Ezzel rendszerint felvág, persze nem feltűnően, hogy mások orra alá dörgölje, hanem ha Magyarországon van, sokszor hangoztatja, hogy mi milyen olcsó, beültünk valahova (még nyáron) és volt hogy mindenkit meghívott valami italra, de nyilván ezt is azért, hogy megmutassa hogy neki erre is telik. Ez még annyira nem is gáz, de a magyar oktatást teljesen leszólja, mindent Hollandiához hasonlít, neki az az etanol, miközben a barátai nagy része Budapesten tanul, mégis azt kell hallgatni, hogy Hollandia mekkora király.

Másnak is van ilyen ismerőse/barátja/haverja?



2021. febr. 22. 11:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

de, abszolút. "elitgimiben" érettségiztem és sokan mentek külföldre tanulni. Ez szerintem teljesen létező jelenség, de csak olyanoknál láttam, akik valami random gagyi helyre mentek, ami tényleg csak annyiban jobb vagy más hogy nem itthon van. Aki tényleg okos volt, és elment valami top50-top100 helyre, azok valamiért vannak annyira értelmesek, hogy egy rossz szót nem mondanak a magyar oktatásról. Gondolom haverodnál is ez van, kiment valami átlagos random holland helyre, ami amúgy full gagyi, de rendben van, új épület, ilyenek, mert a világ pénze ott van, de hát miért ne lenne, ha ők is lerabolták a fél világot. Biztos lekrt valami jó seggű erasmusos spanyol csajt és azóta az élet császárának érzi magát, közben egy mondatot nem tud hollandul, ezeket is imádom akik egy adott országban élnek évekig és büszkék arra hogy csak angolul kommunikálnak. A csúcsa ezeknek a szerencsétleneknek, akik csak és kizárólag magyarokkal érintkeznek, és még a többi kelet európai suttyóval sem sikerül összehaverkodni. Van ilyen, meglepődnétek milyen sok.

(mielőtt megvádolnának, hogy irigy lennék, Tajvanon diplomáztam és egy kínai top egyetemen is voltam 1 évet)

2021. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ezt kicsit benézted, mert haverom beszél hollandul középszinten, az egyetem meg amire ment, nagyon neves, kb olyannak számít Hollandiában, mint Magyarországon a BME. De ez részletkérdés, mert nem erről szólt a mondandóm. Neked viszont rendesen savanyú a szőlő.
2021. febr. 24. 15:52
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
savanyú a szőlő a 11esnek... mert neked nem, kérdező? XD meghív egy italra te meg erre halálra sértődsz...
2021. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
29%
ezután a szöveg után amit letolsz még nekem savanyu a szőlő xdxx ez jó.
2021. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem kedves gesztus, hogy meghívja a barátait egy italra, ez nem nagyképűség. Ha több pénzem lenne, akkor én is ezt tenném.

A másik meg, hogy BME-s vagyok és szerintem is elég gyenge az oktatás, ahhoz képest, hogy milyen lehetne. És ezt elég sok szaktársamtól hallhatnád és azoktól a haverjaimtól is, akik ugyanitt másik szakon vannak. Könyörgöm a top 1000-ben sincs a BME, aminek meg van az oka, ez nem egy misztikus valami. Amint lehet húzok el innen külföldre Msc-re.

2021. febr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem is azt mondtam, hogy olyan helyen van a toplistán, mint a BME, hanem hogy nagyhírű egyetemnek számít Hollandiában, olyannak mint Magyarországon a BME. Azt nyilván nem tudom, hogy hanyadik a toplistán, mivel nem érdekelt ennyire hogy rákeressek, de egyáltalán nem egy “gagyi” noname valami, ahogy azt a 11-es leírta. Van még kérdés?
2021. febr. 24. 16:42
 17/17 anonim ***** válasza:
66%

Barátod. Szerintem nem szép dolog irigykedni egy barátodra azért, mert neki bejött az élet és nem rossz a sorsa..

Ez a meghívós dolgot nem is értem, nincs abban semmi. Az hogy mindent olcsónak mond, szintén csak egy ilyen berögzült dolog, olyan mint amikor be vagy zsongva és mindenkinek áradozol a tapasztalataidról a haveroknak, szerintem abban sincs semmi rossz.

Mondjuk én Angliában tanulok, és épp az ellenkezőjét csinálom, mindig azt szólom le, hogy az ételek a boltban miért kerülnek többe ott, mint kint? Nem tudom felfogni, hogy lehet Anglia olcsóbb élelmiszerek terén. A magyar termék Angliában majdnem annyiba kerül import boltokban mint Magyarországon is. Szintén nem fér a fejembe, aztán csodálkozik az állam ha a magyarok előbb veszik le a polcról a lengyel ketchup-ot.

Szerintem nincs azzal gond, hogy folyton megjegyez valamit a rendszerrel kapcsolatban. Főleg az oktatási rendszer amit tényleg lehet kritizálni, főleg miután megtapasztaltad a kinti egyetemeket. Egyszerűen más világ, más mentalitás. Az a tipikus megyek felelni gyomorideg szinte nem is létezik. Minden gyakorlatiasabb és nem kell magolni sem. De ezeket amiket csinál igazából csak akkor tudnád megérteni, ha te is megtapasztalnád.

Én nem látok semmi kivetnivalót a haver dolgain. De amúgy ha valóban nagyképű is lenne, szerintem -már bocsi- de van mire. Sokan úgy vannak vele, még ha milliók is lennének a zsebükben, akkor sem mennének ki egyedül egy idegen országba, pláne nem becsöppenni egy idegen közösségbe, és más nyelvre is vagy kényszerítve. Ezek mellett még egy jó munkát is talált, szerintem had legyen büszke magára, ez nem sokaknak jön így össze, még szülői támogatásokkal sem. Bár ez csak személyes vélemény.

2021. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!