Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tegyek, ha egy kiszemelt...

Mit tegyek, ha egy kiszemelt külföldi mesterképzésről nem találok véleményeket?

Figyelt kérdés

Egy angol egyetem mesterképzéséről lenne szó. Az egyetemmel már email-eztem, a főbb dolgokat meg is tudtam amiket meglehet.

Viszont diákok véleményét egyszerűen sehol sem találtam. Jó, mondjuk nem tudom mennyi ideje létezik a szak, és azt hiszem évente csak 20 ember kerül be, ezért is nehézkesebb.

Már student room-ra is írtam ki kérdést, de nyilván csak olyan válaszokat kaptam, hogy gondolkoztál-e oxbridge-en..


Linkedin-en egyetlen egy személyt találtam a szak neve alapján, ő szeptemberben kezdte, idén végez. Tapasztalata nyilván nem sok lesz így mert nem is tudja összevetni az iparral a tanultakat, de azért majd mindenképp ráírok.


Van még ötletetek, hogy hol találhatnék személyes véleményeket diákoktól? Erről az adott szakról nem tudok konkrétan semmit hallgatói szempontból.


Egy tanárom ugyanitt csinálta az MSc-jét, nem mondott semmi konkrétat, inkább csak általánosságban leakart beszélni a mesterképzés ötletéről 😅


Egyébként ez a szak lenne az:

[link]



2021. febr. 26. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt az egyetemnek / hasonló szakoknak nézz utána, hogy milyen híre. Ha ez egy új szak, akkor valószínűleg egy már régebb óta létező szak specializációjaként/sima órájaként indult. VAlószínűleg a tanárok között is nagy az átfedés. Kétlem hogy egy jóhírű egyetem hasonló szaka után ez olyan borzasztóan gyengére sikerüljön, illetve egy nevenincs egyetem valószínűleg nem egy újonnan indított képzéssel fog felkerülni a rangsorok élére úgy hogy a többi képzése pocsék.

esetleg azt gondold át, hogy milyen munkát tudnál és szeretnél ezzel végezni, és erre keress rá linkedinen. Ha találsz olyan emebrt, aki azt a munkát végzi amit te szeretnél, akkor tőle kérhetsz véleményt az egyetemről, a szakról, hogy mit hallottak róla.

2021. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ma volt nyílt nap, ez egy 1-2 éves szak és ha jól emlékszem csak 20-22 főt vesznek fel évente. Így mindjárt tiszta, ezért nem találtam róla semmit 😅

Lekérem a module specifikációt tőlük, hogy lássam melyik tantárgy mit takar pontosabban, mik lesznek a követelmények, beadandók, vizsgák stb.


Egyedül az a bajom, hogy folyamatban van a szak GCHQ akkreditációja, de most szemptemberre még nem lesz meg, pedig én akkor kezdenék..

Ez egy olyen állami szervezet akik Kiberbiztonsági mesterképzéseket validálnak, ezekez szokták ajnálnani leginkább ezen a területen. Persze ettől függetlenül államilag elismert meg minden, ez olyan mintha egy pénzúgyi szakhoz egy nagy könyvelői cég a nevét adná, hogy igen, ez egy piacnak megfelelő szak.

UK-ban azt hiszem alig 20 egyetem van így validálva.

Viszont ha már végeztem a szakkal és utána akkreditálják, akkor egyszerűen nagyon idegesítene, belegondolni is, hogy ugyanazt végeztem, csak éppenséggel rosszkor.. :/

Nem tudom ez a munkáltatókat mennyire zavarja, hogy nem olyan akkreditált szakon végeztem, ezt majd még meg kell néznem.

A környéken van másik két egyetem amúgy ilyen szakkal, de azok ranglistán jóval lejjebb vannak, vagy nem tetszett az online nyílt napjuk. Azok sem akkreditáltak a GCHQ által. (Az egyik az volt, illetve sokkal régebb óta fut, de azóta megvonták tőlük, de ettől függeglenül ezzel reklámozzák magukat hamisan..(

2021. márc. 2. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!