Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Aki Erasmussal Németországba...

Aki Erasmussal Németországba ment tanulni egy félévre egyetemre, az hogy tudta összeegyeztetni ezt az itthoni tanulmányaival?

Figyelt kérdés
Ahova jelentkeznék, ott októberben kezdődik a szorgalmi időszak és márciusban van vége. Én úgy terveztem, hogy szeptember eleje közepe tájékán megyek, és januárban jönnék vissza vizsgázni. Ott is egyéni tanrendet kell kérelmezni? Aki jártas ebben az tudna segíteni? Köszönöm!

2021. márc. 3. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Ez engem is nagyon nagyon érdekel!
2021. márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egyetemeken szoktak lenni Erasmus beszámolók, lehet, hogy érdemes lenne elmenned egyre.
2021. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán hallottam ilyesmiről, szerintem nincs ilyen az egyetemen, de internetem átbogarásztam már szinte az összes német beszámolót, még azokat is amelyek valószínűleg már nem aktuálisak (6-8 éves blogok). Legtöbbször csak a vizsga nehézségéről írnak, van ahol azt írják van ZH, van ahol azt hogy nincs ZH, valahol kivételeznek velük, máshol hátráltatják őket. Bár szerintem attól is függ, hogy elméleti vagy gyakorlatiasabb modulba mész-e ki, mert előbbi szerintem nehezebb. Ami egyezett leginkább hogy a vizsgaidőszak rövidebb és csak egyszer lehet elmenni az adott tárgyból. Mondjuk én a hazai rendszer szerint jelentkeztem végül ami szept 6-febr 6, bár valószínű kitolódik az egész 2-3 héttel későbbre és február vége környékét olvastam valahol, mert addig utalnak elvileg 8február 28-ig) első félévre, de a legjobb ha megkérdezem a fogadó egyetemet.
2021. márc. 22. 08:09
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Az egyetemeden kell hogy legyen külkapcsolati koordinátor- vagy akárhogy is hívják-, ő egészen biztosan tud segíteni. Illetve a fogadó egyetemen is kell lennie erasmusos ügyintézőnek - náluk érdeklődnék első körben. Illetve amit már javasoltak: olyan diákok segítségét kérném akik már voltak kint. Valóban szoktak lenni az egyetemeken mobilitás-napok élménybeszámolókkal, de szerintem ezek év elején voltak. Az egyetemi koordinátorok lehet tudnak kontaktot ajánlani. Esetleg ha itt konkrétabban tennéd fel a kérdést, hogy melyik országba (melyik egyetemre) mennél, több segítséget kapnál. Jó utat!
2021. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hazajössz, levizsgázol itthon is, ennyi.
2021. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!