Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy félév Erasmus vagy munka/t...

Egy félév Erasmus vagy munka/tapasztalatszerzés? 26/F

Figyelt kérdés

Mérnökhallgató vagyok a Műegyetemen, a mesterképzés második félévében járok. Megpályáztam egy Erasmus-os félévet egy neves egyetemre, melyet sikeresen megkaptam.

Ezzel szemben viszont egy kissé dilemmába is kerültem.

Alapképzés során dolgoztam körülbelül 8 hónapot egy cégnél, viszont a koronavírus és nyelvtanulás miatt azt előző év januárjában abbahagytam és azóta csupán lenyelvvizsgáztam és éltem a hallgatói létet.

Első félévét az MSc-nek nem szerettem volna gyakornokként végezni, mert szakirányt váltottam a szakmán belül, melyhez hozzá szerettem volna először szokni.

Megpályáztam az Erasmus-t ami sikerült is, de nagy kételybe kerültem, hogy megéri -e.

Abban az esetben ha elmegyek Erasmus-ra, amikor visszajövök csupán egy félévem lesz hátra, így gyakornoki pozíció nem tudom mennyire lehetséges egy jó helyen csupán fél évre. Ha végzem az MSc-vel utána meg már nem lehetek gyakornok és onnan később felvehető főállású munkatárs, vagyis pályakezdőként indulnék. Gondolkodtam, hogy akkor toljuk ki egy fél évvel a tanulmányokat, de egyértelmű ennek az anyagi hátránya és az, hogy már lassan 27 leszek amikor végzek.


Próbálom ezt az egészet egy kicsit más szemszögből is megismerni, hogy felelősségteljesen döntsek.

Akik hasonló szituációban voltak, azoknak szívesen veszem ha megosztják a tapasztalatukat, esetleg hasznos tanáccsal szolgálnak.


Előre is köszönöm!



2021. márc. 14. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
A gyakorlat sokkat többet ér, mint az erasmus. Ha utazni / világot látni akarsz azt máskor is megteheted, később talán a vírus helyzet is jobb lesz illetve az utazás egyszerűbben megvalósítható lesz. Nagyon ketyeg az óra hogy mennyi időd van hátra amit gyakornokként tölthetsz el, szóval ne pazarold el.
2021. márc. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem covid idején ne menj Erasmusra, fõleg ne hagyj ott egy munkát miatta
2021. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Ha az erasmusos egyetem szakmán belül elismert, ha nem csak buliból mennél ki hanem valóban tanulni, ha olyasmit tanulnál ami itthon nem elérhető és hosszútávon is hasznos lehet, ha itthon sokat számít a területeden a szakmai! idegennyelv-ismeret, akkor kimennék a helyedben, akár egy plusz félév árán is.

B-verzió: keress most egy jó gyakornoki helyet ( ne reklámozd, hogy van egy ösztöndíjad) és halaszd el az utazást (úgy tudom ezt meg lehet tenni). Majd ha eljön az ideje eldöntöd, hogy maradsz vagy utazol.

Ami nálam az utazás mellett szól: az erasmusra most van lehetőséged, dolgozni még évtizedeket fogsz. Sok sikert, drukkolok!

2021. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az erasmus sokkal többet ér, mint a gyakorlat. Gyakorlatot bármikor szerezhetsz, de Erasmusra most tudsz kimenni – és egész életedben a CV-dben lesz.
2021. márc. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondanám, hogy inkább Erasmusra menj. Sokat hozzá tud tenni az emberhez soft skillek terén, és később nem lesz erre lehetőséged. Gyakornokoskodni tudsz később.
2021. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Erasmus. Én második évtől kezdve a szakmában dolgoztam egyetem mellett, diploma után rögtön már mid-level poziciókat kaptam. Azt viszont mindig bántam, hogy nem volt lehetőségem külföldön tanulni. Soha többé nem lesz ilyen kézenfekvő lehetőség az életedben arra, hogy ne csak 1-2 hetet tölts el egy idegen kultúrában, hanem ott is élj és tanulj. Még évtizedekig dolgozni fogsz, és nem fogsz kivenni fél év/egy év szabadságokat, vagy csak nagy áldozatokkal. Most viszont megteheted, sőt, támogatnak benne.
2021. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Háát, ez azért vitatandó. Sok informatikus/egészségügyis/mérnők/közgazdász megy külföldre dolgozni vagy mestert csinálni. Én tartom magam ahhoz, hogy járvány alatt nincs sok értelme, bár az Erasmus tényleg jó buli még ha veszített is az értékéből és óriási önismeretet szerehzhetsz
2021. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem rég kaptam egy nagyon jó gyakornoki ajánlatot egy elég komoly szakterületen.


Ez sem könnyíti meg a döntést.

Szívem szerint mennék külföldre de nem elhanyagolható, hogy szeretnék gondolni a jövőre és az anyagi biztonságra is a végzésem után.

2021. máj. 23. 10:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt a ajánlatot meg fogod kapni Erasmus után, sőt még ennél is jobbat. Egész életedben bánni fogod, hogy nem mentél.
2021. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!