Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tapasztalatszerzés. De HOL?

Tapasztalatszerzés. De HOL?

Figyelt kérdés

Üdv Nektek!


Én egy 21 éves srác vagyok.

Nemrég fejeztem be a tanulmányaimat,és mint sok sorstársam,én se kaptam állást sehol.


Angliában élő rokonom szerint kint elég sok babér terem a szakmunkásoknak,így elhatároztam hogy megcsinálom a CNC gépkezelő/eszterga tanfolyamot ( nem kis pénz)


Viszont minden álláshirdetésnél ( legyen az külföldi,vagy hazai) az van kikötve hogy elvárt gyakorlat : 4-5 év... jobb esetben 2-3.


Megértem! Én se bíznék rá több milliós eszközállomást egy zöldfülűre ... de a pályakezdő CNC hol tud releváns szakmai tapasztalatot szerezni ???


Előre is köszönöm a nagylelkű válaszokat! :)



James



2013. szept. 30. 00:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Hello!


Ahol én dolgozom valószínűleg a kevés ellenpélda egyike.

Minden évben vannak tanulók gyakorlaton nálunk. Ha lehetőség van rá és jól teljesítenek, akkor a vizsga után általában felveszik őket.Én egy ismerősöm által kerültem a céghez úgy hogy gépésztechnikusként nagyon kevés cnc tapasztalattal vágtam bele.Nekik nagyon kellett az ember, de túl sok pént nem akartak fizetni. Nekem kellett a munka és elvállaltam. Olyan 160 netto a fizum Mazak megmunkáló központon egyedi gyártásban. Ritka kivétel, de van ilyen is.

2013. szept. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keresni kell cégeket, műhelyeket, amik alkalmaznának téged gyakorlatra.
2013. szept. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik nem csak én vagyok így ezzel, ez kissé megnyugtató, hogy nem én vagyok a balbráner, hogy nem vesznek fel sehova, hiába küldözgetem az életrajzom. Szintén CNC forgácsoló.
2013. okt. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!