Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi tartalékra lehet...

Mennyi tartalékra lehet szükségem ahhoz, hogy Hollandiában tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Szeretném elvégezni az MSc-t Hollandiában és ha minden jól megy akkor addigra mire diplomát szerzek ~600 eFt tartalékkal fogok rendelkezni. Vajon ez elégséges tartalék lenne nekimenni egyből Hollandiának? Enschede-be szeretnék menni a University of Twente-re, szóval nem Amszterdam vagy Rotterdam, amik azért lényegesen drágábbak.

2021. ápr. 28. 07:58
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Talán
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos nem. Nem tudom, ebből szándékoztál volna fedezni a tandíjat is, vagy arra van külön félretéve, de ez utóbbi esetben sem valószínű, hogy ennyi pénzből kijössz. Mikor kiköltözöl, lakást kell bérelni, annak le kell tenni a kaukcióját (általában 1-3 havi összeg), plusz lehet be kell bútorozni, és ez azért nagyobb tétel. Gondolom szeretnél tanulás mellett dolgozni, de az első pár hónapban nehéz munkát találni (nagyban függ a szakodtól és a kapcsolataidtól is), úgyhogy lehet akkor is a tartalékaidból kéne élned. Ehhez jön még hozzá, hogy először már csak azért is sokat fogsz költeni, mert nem ismered a várost, nem tudod, min tudsz könnyen spórolni. Én nekifutásnak minimum 1 milliót mondanék, de ha nem akarod nagyon összehúzni magad kiköltözés után, akkor ennél is többet.
2021. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A tandíj kb 2100 euró évente, de arra vehetsz fel hitelt. Leidenben az átlag szobaár 420 euró körül mozog. Nekem hatalmas szerencsém volt, hogy találtam egy nagyon olcsót 325 euróért rezsivel együtt. Költözés előtt csak egyhavi kaukciót kértek tőlem. Lakbéren felül kb 150-170 eurót költök kb közepes igények mellett úgy, hogy főként Jumboban vásárolok, ami a drágább supermarketek közé tartozik pl az Aldihoz képest. Ugye korona meg minden, szóval kocsmázásra, kávézóra és ilyenekre nem költök semmit, de az itteni árak mellett alapból se mennék valószínűleg. Az ilyesfajta "luxus" szolgáltatások sokkal drágábbak, mint otthon. Fodrász is 2x annyibe kerül, mint Budapesten. Tömegközlekedni és utazni se nagyon szoktam. Egy távolabbi városba (kb 2 órás út) a vonat kb 40 euró oda-vissza, szóval ja... :D


Elég sok dologra be kellett ruháznom az elején, mert üres volt a szoba amikor beköltöztem, ami nagyon tipikus Hollandiában. Kb 100 eurót költhettem ikea bútorokra úgy, hogy kaptam ajándékba egy forgószéket és egy ágyat a barátaimtól. A használt biciklimért 80 eurót fizettem (van olcsóbb is, nem volt jó vásár). És az elején sokat kellett költenem olyan dolgokra, amire ritkán ruház be az ember és nem feltétlen hoz magával otthonról pl konyhai felszerelés, fűszerek stb. Egyáltalán nem prioritás és fél év alatt apróságokból jött össze, de dekorációra és szobanövényekre is biztosan elköltöttem már 70 eurót közben, mert anélkül elég borús volt az üres szoba.


Ha esetleg dolgoznál valahol, akkor a nettó minimál órabér kb 9 euró körül mozog. Állítólag biciklásfutásként könnyű munkát találni és akkor biciklire se kell költened.


Van egy barátom, aki havi kb 50 eurót költ amúgy ételre, de szerintem minőségi éhezés amit csinál, szóval nem ajánlom.

2021. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: miért szándékoztam volna ebből tandíjat fizetni? Egyetlen félév se jönne ki belőle :D ahogy a második is mondta lehet rá diákhitelt felvenni. Mindenesetre köszi az infót, ez már egy támpont. Az jutott eszembe, hogy a koronavirus miatt az utolsó félévemben fel tudnék venni még 750 ezer diákhitel1-t itthon és akkor így lenne több, mint 1 misim tartaléknak. Egyébként vegyészmérnök leszek, úgyhogy szerintem lesznek lehetőségeim dolgozni + 3 éve tanulok hollandul (bár én még annyira stabilnak nem érzem a tudásom, de már meg tudok szólalni), illetve utcazenéléssel még biztosan tudok valamennyit összeszedni bár ez a hollandoktól függ dobálnak e pénzt (pl Olaszországban 2 hétig utazgattam csak utcazenéből, persze ott tudni kell, hogy az olaszok oda vannak az utcazenészekért)


Második: köszönöm a sok hasznos infót! A biciklisfutár is jó hangzik ha más nem marad.


Még egy kérdésem lenne, hogy Hollandiában van olyan, hogy szabad felhasználású diákhitel? Vagy csak tandíjra van? Illetve ott a diákhitelnek milyen feltételei vannak? Úgy mint nálunk, hogy kell bejelentett lakcím és hallgatói jogviszony?

2021. máj. 2. 08:07
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja az még lemaradt, hogy Enschede-ben ráadásul a diákszobák tényleg sokkal olcsóbbak. Én amiket nézegettem pl.: [link]
2021. máj. 2. 08:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt vannak infók a kölcsönről. Nekem nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Rémlik valami olyasmi, hogy a tandíjadnak megfelelő összegig vehetsz fel pénzt, de nincs megadva, hogy mire költöd. De most nem akarom átnézni a weboldalt.


A bejelentett lakcím elméletileg kötelező. Enélkül nem tudsz helyi egészségbiztosítást kötni és munkát vállalni. (Előbbi nem kötelező, ha nem dolgozol, elég a magyar biztosításod és az EU-s EÜ kártya) A legtöbb albérletnél viszont gond nélkül be tudsz jelentkezni a helyi önkormányzatnál és így lesz holland adószámod (BSN).

2021. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!