Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikába szeretnénk tanulni,...

Pepegurl1020 kérdése:

Amerikába szeretnénk tanulni, lehetséges, hogy szeptembertől már kint tanuljunk és szerezzünk kollégiumot is?

Figyelt kérdés
Mi kell ahoz, hogy szeptembertől amerikába járhassak gimibe? Barátnőmmel szeretnénk kimenni, most kezdjük majd a gimnáziumot és nagyon szeretnénk kimenni és a szüleink sincsenek a dolog ellen. Azért döntöttünk így, mert kint sokkal több lehetőségünk van továbbtanulásra(mindketten egyetembe is szeretnénk majd menni) és munkára is, sokkal szimoatikusabb a tanulási forma, az angolt is nagyon jól elsajátítanánk és hát azért sokkal jobb tinédzer korunk lehetne kint amerikába, mint itthon. Ha esetleg idén ezt már sehogy se lehetne megoldani(bár ezt nem hiszem) akkor jövőre mindenképp kimennénk. Ha esetleg valaki kint tanul az leírhatja a tapasztalatait

2021. jún. 24. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Ha milliomosok vagytok, lehetseges. Az egy eves cserediak program is egy milliotol indul.
2021. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha az igazi amerika álmot szeretnétek megélni, akkor sajnos arról lecsúsztatok. Ahhoz állampolgárnak kell lenni… (és ott se átlag háztartásnak)

Igazából cserediáknak tudtok kimenni középsulisként fél-egy évre.

Egyetemre lehet kimenni hosszabb időre, de az külföldiként minimum 20ezer dollár/félév (ha nincs valami szuper tehetséged, amivel találsz támogatót), ami egy átlag magyar családnak, szerintem elég költséges.

Koli ott nem igazán divat, max bentlakásos suli lehetne, ami szintén fizetős és pénztárca függő, hogy egy vidéki vallásos helyre tudsz bekerülni (ami szerintem szigorúbb, mint itthon egy erős egyházi gimi) vagy esetleg valami nagyobb városba, mint pl NY (de az megint zsebbenyúlós tétel, még usa polgároknak is)

Nem tudom mire alapozod, hogy annyival több lehetőséged van bármire is, nem leszólásképp, de itthon/európában munkával kapcsolatban jóval megértőbbek az emberek, mint usában. Nekem fél rokonság él kint, sokat gondolkoztam én is, hogy kimenjek, de nem szimpatikus, hogy pl sok helyen 1 évben összvisz 10-12 nap szabid van. Karácsonyi ünnepnapok kb nem is léteznek, nincs olyan, hogy jaj rosszul érzem magam és nem megyek be dolgozni. (Nem beszélve arról, hogy míg egy táppénzes papírt megszerzel, arra elmegy a fizud egy jó része, ha nincs olyan biztosításod ami minden sürgős dolgot áll) Ha esetleg gyereket tervezel, ott se engednek el olyan hamar, mint bármelyik európai országban. Nők ott is jóval kevesebb fizetést kapnak, mint a férfiak.

Egyetem ott se mindegy, pl egy eus, akár magyar jó diplomával hamarabb kikerülhetsz nevesebb helyre, mint ott egy sima állami egyetemmel. (Lásd pl mayo clinicre sotes, sztes diplomával könnyebben kikerülsz, mint sc államival) Felvételihez viszont többet kell letenned, mint itthon.


Viszont azt mondanám, hogyha ez az álom, akkor az amerikai konzulátuson érdemes kérdezni, de lehet könnyebb ha egyelőre cserediáknak kimentek :) (az egyszerűbb kicsivel)

2021. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
AFS-el ki tudsz menni, 11 hónap 4,3 millió forint.
2021. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Vannak jó cserediák programok erre középiskolásoknak, akár csak egy-egy nyárra is. Az USA nagykövetségének oldalán nézz utána és érdemes ellátogatni egy American Cornerbe, Education USA tanácsadó központba, ott tudnak neked segíteni.
2021. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, ne haragudj, de nagyon naiv vagy, ami nem baj, mert még csak 15 év körüli lehetsz, viszont jobb, ha minél előbb szembesülsz a valósággal. Nem igazán reális, amit írsz.

Először is azt írod, hogy szeptembertől kezdenétek a gimit. Most június vége van. Amerikába nem lehet csak úgy kiköltözni úgy, hogy gondolok egyet, aztán lefoglalom jövő hónapra a repjegyemet. (Hozzátéve, hogy 16 éves kor alatt, ha jól tudom egyedül nem is repülhetsz, kell hozzá kísérő, vagy minimum írásos engedély a gondviselőidtől). Szerintem ezt minimum fél-egy év előkészíteni, míg beszerzed hozzá a szükséges papírokat, vízumot, stb.

Bár nem vagyok képben teljesen az amerikai oktatási rendszerrel, szóval nem tudom ott kell-e valami felvételi, ahhoz, hogy bekerülj egy középiskolába, de ha külföldről mész legalább egy nyelvi szintfelmérőt valószínű, hogy kérnek, vagy Amerikában elfogadott nyelvvizsga-bizonyítványt. Tehát nem ott fogtok megtanulni angolul, oda már eleve egy biztos angoltudással kellene menni. Ráadásul a felvételi procedúrát korábban el kellett volna kezdeni intézni, egyeztetni a kinézett iskolával, mert a szükséges irataitok, bizonyítványaitok lefordítása sem két nap alatt zajlik általában.

Harmadrészt az anyagiak. Nagyon stabil pénzügyi tőkére van szükség ahhoz, hogy az ember kimenjen Amerikába. Már eleve a repjegy sem olcsó, aztán ott a tandíj, albérlet/diákszálló költsége, nem is beszélve arról, hogy kint úgy eleve sokkal drágább a megélhetés, magasabb az árszint.

Még ezer sebből vérzik az elgondolás, de nem szeretném tovább ragozni.

Szerintem a reális lehetőségek ezek:

1. Amit páran írtak előttem, hogy cserediákprogrammal kimész egy rövidebb időre (fél évre, egy évre), de mint látod ez sem olcsó.

2. Egyetemi továbbtanulás (esetleg ösztöndíjjal) - ha tényleg komolyan gondoljátok ezt az "amerikai álmot", akkor középsuli alatt igyekezzetek minél jobban tanulni, iskolai szünetekben diákmunkázni, hogy legyen miből megteremteni a tőkét a kinti továbbtanuláshoz. Továbbá minél előbb nézzétek ki melyik egyetemre mennétek és ismerkedjetek meg a felvételi követelményekkel, szerezzétek meg hozzá a szükséges nyelvvizsgát például.

Ösztöndíjat is lehet szerezni, bár ezt sem tudom, hogy működik egészen pontosan, mindenesetre nem osztogatják két kézzel, ehhez tényleg kiválónak kell lenni. Nekem egy évfolyamtársam, aki nagyon tehetséges és kiemelkedő volt szinte az összes tantárgyból, hazai és nemzetközi versenyeken ért el top 3-as helyezéseket pályázott az USA egyik nagy egyetemének ösztöndíjára és összejött neki, ha jól tudom.

2021. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

5-ös válaszoló nagyon jól leírta, én is hasonlót akartam írni. Úgy, ahogy ti ezt elképzelitek, biztosan nem tudtok kimenni. Főleg nem szülő nélkül.

Cserediákprogramra tudtok majd jelentkezni valamikor, én nem voltam ilyenen, nem tudom hogy működik, de azért azt is időben át kell gondolni, meg kell tervezni, le kell adni a jelentkezést, nem úgy működik, hogy gondolsz egyet és 2 hónap múlva már kint vagy. Pl. az AFS cserediákprogramra Amerikába középfokú angoltudás az elvárás (tehát nem az, hogy te majd Amerikában tanulsz meg angolul, persze ott használhatod a nyelvet és fejlődhetsz, de már kell lennie valamilyen nyelvtudásodnak). Nézegessetek ilyeneket, hátha.

Ha pedig egyetemre szeretnétek kimenni, az sem úgy működik, hogy 12.-ben kezditek el megtervezni a dolgokat, ha valaki külföldön szeretne továbbtanulni (ráadásul az USA-ban, ami nem is EU, tehát még nehezebb), akkor arra már időben fel kell készülni. Nézzetek utána egyetemeknek, az ottani követelményeknek, tanuljatok nagyon jól az iskolában, az angolra pláne hajtsatok rá és tegyétek le a megfelelő felsőfokú nyelvvizsgát.

2021. jún. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, azt már beláttam, hogy szeptembertől sehogy se tanulhatok ott, de valahogy 2022 szeptemberétől se lehetne megoldani, csak ha az egész család költözik?
2021. jún. 29. 20:00
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Az egy eves cserediakprogram milliokert is egyszerubb, mint csaladostol kikoltozni, kiveve, ha pl. nagykovetek a szuleid, de szerintem nekik eszuk agaban sincs felszamolni itt mindent, es beleugrani az amerikai eletbe.
2021. jún. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Education USA Tanácsadó Központ !!!!!!!!
2021. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Hogyan kepzeled azt, hogy "egesz csalad koltozik"? Illegalisan ott maradtok, ESTAval (felteve ha egyaltalan megadjak egy egesz csaladnak)vagy talan Mexikon keresztul, a tobbi szerencsetlennel?

Nem bantani akarlak, de ez alapveto problema.

2021. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!