Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában az 1 éves mesterképz...

Angliában az 1 éves mesterképzések egyenértékűek a 2 évesekkel?

Figyelt kérdés
Természetesen MSc a szak neve, ebben az esetben is ugyanannyit ér, mint bárhol máshol Európában elvégzett 2 éves mesterképzés?

2021. júl. 13. 01:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudom, a PG Diplomámat a munkahelyem fizette, az MSc-t meg én zsebből.
2021. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
#10: Én úgy tudom, rettentően kevés az olyan posztgraduális ösztöndíj Nagy-Britanniában, amely nem az egyetem saját ösztöndíja. Munkahelyek szokták megtámogatni a hallgatókat, illetve külföldi hallgatók a saját országuk kormányától kaphatnak pénzt. Vannak még British Council ösztöndíjak külföldieknek (pl. Chevening), de azt tudtommal nem olyanok kapják, akik eleve Nagy-Britanniában élnek, és egyébként is hatalmas ezekért a verseny. Én két brit egyetemen is tanultam, és a posztgraduális hallgatók kb. harmada volt ösztöndíjas, mind az egyetem saját ösztöndíjával. A többiek vagy külföldiként országuk támogatásával, vagy saját zsebből, vagy munkahelyüktől kapták a pénzt a tandíjra és a megélhetésre.
2021. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Szerintetek érdemes felvenni a teljes 11,570 font postgrad hitelt?

Ugye 6%-ot kell visszafizetni évi £21,000 kereset felett.

A tandíj £7,900-ba kerül, amit lehet hogy 8 év alatt visszafizetnék, de ha felveszem a teljes összeget, akkor szerintem olyan 10-11 év.

Ha felvenném az összeget, akkor valószínűleg állampolgárságra és jogsira menne, de az is lehet hogy csak berakom bankba kamatozni.

Szerintetek érdemes felvenni teljes egészében?

Viszont itt számít a kamat mivel 30 éven belül úgyis ki lesz fizetve (csak nem mindegy milyen gyorsan), nem úgy mint az alapképzésre felvett tandíj hitel.

2021. aug. 2. 13:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!