Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi továbbtanulással...

Külföldi továbbtanulással kapcsolatban lenne néhány kérdésem!?

Figyelt kérdés

Most fogom kezdeni at utolsó évemet a középiskolában, és ezután mindenképpen egyetemre szeretnék menni. Felmerült bennem a gondolat, hogy külföldön szeretnék tanulni.

Az lenne a kérdésem, hogy ez hogyan lenne megoldható?

Mi kell hozzá?

Tapasztalatlanságomért és értetlenségemért elnézéseteket kérem, egyelőre csak informálódni próbálok.



2021. júl. 15. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%

Jó érettségi, elfogadott nyelvvizsga, jó nyelvtudás, motiváció, pénz a lakhatásra, megélhetésre valamint tandíjra ha van.

Röviden ennyi.

2021. júl. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Melyik ország, milyen szak?
2021. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
99%
Mondjuk ha az általad kinézett ország egyetemeinek oldalát olvasgatnád ott több, biztos információkat kapnál. Így egyetem főleg ország nélkül senki nem tud itt teljesen biztos információkat adni. Nem mindegy hogy Angliába, Németországba, USA-ba, Japánba vagy esetleg Nigériába akarsz kimenni mert nyilván mindenhova teljesen eltérő dolgok kellenek. Ha kint akarsz tanulni akkor a nyelvtudásod elvileg megvan hozzá.
2021. júl. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Németország.
2021. júl. 16. 11:37
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Mindenképp legyen meg a német EMELT nyelvizsgád (vagy ha angol nyelvű szakra méez,akkor az angol EMELT),mert az egyetemen alapfokú éd középfokú nyelvtudas majdhogynem nem jó semmire sem.


Meg nem is tudom,hogy az egyetemen nézik-e,hogy milyen szintű a nyelvizsga,de szerintem tuti,hogy nézik.


Emellett az érettségid is legyen jó.


Nem tudom,hogy milyen szakra mész,de mindenképp emelt érettségit tegyél a SZAKNAK MEGFELELŐEN.


Illetve az anyagiak,pénzügyek sem utolsó szempont.

Mindenképp legyen valamennyi megtakarításod.

2021. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 ilyenkor nem fogadnak el akármilyen nyelvvizsgát, ezt hozzá kell tennem
2021. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

#6 Hogy érted,hogy akármilyen nyelvizsgát?

Akármilyen szintűt,vagy akármilyen nyelvűt?

2021. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként igen,egyértelmű,hogy nem fogadnak el akármiylen nyelvizsgát.

Egy az,hogy külföldi egyetemen alap a jó erős emelt szintű nyelvizsga,a másik az,hogy teljesen nyilvánvalóan nem lehet akármyilen nyelvű nyelévvizsgával felvételizni egyetemre.

2021. júl. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez igaz. Én is Németországba készülök, és csak a számomra szimpatikus pár egyetemről tudok nyilatkozni, a legtöbb helyre DSD II (B2), Testdaf 4, Göethe B2, vagy Ösd C1 kell.
2021. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

az egyetem határozza meg, milyen szintűt kér, és milyen helyről fogadja el a nyelvvizsgát. általában nemzetközi felsőfokút kérnek, ezekben az a speckó hogy elévülnek x év után. tesómnak is külföldi tanulmányokhoz kellett, neki felső angol.


(most amúgy elgondolkodtam hogy a szaros kis ecl meg rigóutcai nyelvvizsgákkal, amiket középiskolában nyomnak, mire megyünk? azokat csak országon belül fogadják el?)

2021. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!