Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen megfizethető/ingyenes...

Milyen megfizethető/ingyenes cserediák programok vannak? (akár ösztöndíjas)

Figyelt kérdés
Leginkább az USA-ba, vagy esetleg Kanadába mennék legszívesebben. Az átlagom 4.00 felett van, jól beszélek angolul és 15 év felett vagyok (természetesen magyar állampolgár is vagyok), tehát a kritériumoknak megfelelek. Az egyetlen apró kis bökkenő az az, hogy nem tudjuk finanszírozni a legalább 3-4 millió forintos programokat:/

2021. júl. 26. 01:01
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Rotaryval talán "csak" 1-2 millió.
2021. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Átlagos magyar család számára egyik sem túl megfizethető (mindegyik milliókba kerül) Egyszer olvastam valamilyen programról ami nemzetközi volt és különböző tesztek után választottak ki embereket akik teljesen ingyen vagy nagyon minimális összegért mehettek cserediáknak. Nem tudom mennyi volt a létszám de nem túl sok és tekintve hogy több országból jelentkeznek tehetségesebbnél tehetségesebb emberek nem tudom mennyi esélyed lenne bejutni egy ilyenre, de ha valaki meg tudja írni a nevét és hogy létezik-e még akkor esetleg egy próbát megérhet. De szerintem ez az Amerikai cserediák dolog a legtöbb embernek csak egy álom marad. Európán belül is lehet mennyi fejlettebb Nyugati országokba is. Nyilván nem lesz egy Amerika de szerintem ezek is jók szoktak lenni, megfizethetőbbek és szerintem ilyenekre több az ösztöndíj lehetőség is.
2021. júl. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
FLEX-ről olvastál már kérdező? Nem vagyok túl jártas a témában de annyit olvastam róla hogy ingyenesen lehet kiutazni egy családhoz és ott még havonta kapod a költőpénz. A feltételei talán annyik voltak hogy 9 vagy 10.-esnek kell lenni, jó-kitűnő tanulmányi átlaggal és jó angol nyelvtudással. Ősszel lehet jelentkezni mindig a következő tanévre (szóval most majd a 22/23-asra lehet) Ha jól tudom akkor több körös meghallgatások, angoltesztek vannak, esszéket és fogalmazásokat kell írni stb. Nem tudom évi hány ember juthat ki vele de gondolom csak néhány úgyhogy tényleg csak a legjobbak. Annyi hogy amikor hazajössz (ez egy teljes tanéves program) akkor vagy évet kell ismételned vagy osztályozó vizsgát kell tenned mindenből, mivel ugye Amerikában teljesen más az oktatási rendszer és a tananyag. Többről nem tudok ami teljesen ingyenes lenne, de ha megfelelsz a feltételeknek és az esetleges tanévismétlés és egyéb hátrányok (persze rengeteg az előny is) sem riasztanak el akkor mindenképp próbáld meg. Ha megpróbáltad de nem feleltél meg akkor se keseredj el, egyetem alatt is vannak ilyen programok amikkel ki lehet jutni, de ha iskolán kívül mész ki turistaként 2-3 hónapra szerintem az is teljesen jó élmény tud lenni. Sok sikert, kívánom hogy teljesüljenek az álmaid!
2021. júl. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!