Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » PTE Mérnöki Diplomával USA-ban?

PTE Mérnöki Diplomával USA-ban?

Figyelt kérdés

PTE Környezetmérnöki szakon végzett diplomát lehet valamilyen formában hasznosítani az Államokban?

Vagy esetleg olyan, hogy itt elkezdtem és ott befejezem? (Nem nagyon találtam ebben a témában semmit de hátha valaki tud valamit.)

Nyugati Államok valamelyikébe szeretnék költözni, ha lesz rá lehetőségem. Tudom nem egyszerű, de nem is lehetetlen. Sok helyen azt írják, hogy nem fogadják el az itteni diplomát csak azt amit ott végeztek el, viszont sok helyen olyan példát láttam hogy elfogadják. Ezzel a konkrét szakkal mit lehet kezdeni?

Igazából most fogom elkezdi, de nem szeretnék úgy itt lenni 4 évet, hogy utána nem tudok kint mit kezdeni a diplomával.

Válaszokat előre is köszönöm!



2021. aug. 14. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Un. honosítási eljárással szerintem honosítható az USA-ban az itteni diploma,viszont nem annyira könnyű egy folyamat,de megéri,ha végigviszed.


Ezzel az itthoni diplomával ott is tudsz dolgozni.

2021. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2021. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, hogy a diplomát honosíthatod, de a képzés során 0 olyan tudást szerzel majd, ami kint hasznosítható. Ez egy itthonra specializált képzés, az itthoni környezetvédelmi jogszabályokat, eljárásokat, intézményeket kérik tőled számon, még az EU eljárások és intézkedések kerülnek szóba. A természettudományos tárgyak meg itt nincsenek olyan mélységben és súllyal oktatva, hogy azokból "élj meg" utána. Szerintem felesleges elvégezned ezt a főiskolát, ha tényleg USA a cél. Legmerészebb emberek az alumni csoportban is max UK-ba vagy Dániába jutottak el. Ha van még kérdés, írj nyugodtan, most végeztem ezen a szakon a PTE-n.
2021. aug. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a terület még itthon sem keresett hazai diplomával. És nem is igen fizetett. Az USA meg nem europa, hogy csak úgy kimenj. Nézd meg, hogy kik kapnak h2b munkavìzumot. Szoftver fejlesztőket kerestek speci tudással meg nővereket akikből hiány van. Kb ennyit.
2022. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!